Chňápal císařský filet bez kůže 200+ g

Chňápal císařský - Red Snapper

Cena za 1 kg vč. DPH 739,-
Cena za 1 kg bez DPH: 643,-
Na dotaz
Výrobce: Fine Meat s.r.o. Fine Meat s.r.o.
Kód produktu: 202021
Záruka: 24 měsíců
/chnapal-cisarsky-filet-bez-kuze-200-g-e194.htm
Popis

Chňápal císařský filet bez kůže 200+ g

Red snapper má český název chňapal červený nebo chňapal císařský, vzácněji se mu říká okouník. Loví se v severozápadních oblastech Atlantického oceánu od Karolíny až po Mexiko. V Americe a Mexiku prý patří mezi nejvyhledávanější ryby.

Žije do hloubky sto metrů jako samotář nebo v málo početných skupinách s jedinci obdobné velikosti. Plave v blízkosti korálových či skalnatých útesů, často sousedících s písčitou mělčinou. I v hlubších vodách tíhne k plochému dnu. Mladší ryby do 20 cm se běžně vyskytují v kalných pobřežních vodách, teprve když vyrostou, přemisťují se do větší hloubky. V mládí je zbarven doběla nebo je béžový a růžový se třemi červenými pruhy, teprve v dospělosti se zbarví celistvě dočervena.

Jeho libové maso je bílé až narůžovělé, má málo kostí, není tučné a vyniká lahodnou chutí. Hodí se na všechny možné úpravy, především však na smažení a grilování.

Recept

Ingredience:

4 porce chňapala červeného (nejlépe malé kousky bez šupin)
4 lžíce olivového oleje
svazek jemně posekané zelené petržele
3 stroužky česneku
půl litru bílého suchého vína
sůl

Zatímco se trouba předehřívá na 230 stupňů, na pánvi si pomalu na oleji osmažíme plátky česneku s petrželkou. Porce ryby poskládáme na nízký pekáč, zalijeme je vínem a posypeme petrželkou s česnekem z pánve. Na mírném ohni necháme na plotně přijít k varu a teprve potom vložíme na deset minut do trouby. Takhle připravená ryba nebude převařená a zůstane vláčná. Nezapomeneme nahřát talíře, je to důležité! Rybu zalijeme sosem z pekáče a podáváme nejlépe s bruschettou.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"202021","name":"Ch\u0148\u00e1pal c\u00edsa\u0159sk\u00fd filet bez k\u016f\u017ee 200+ g","price":"739","brand":"Fine Meat s.r.o.","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=194