Chobotnice malá 10 / 20 *

Chobotnice malé - mražené

Cena za 1 ks vč. DPH 255,-
Cena za 1 ks bez DPH: 222,-
Na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 104002
/chobotnice-mala-10-20-e145.htm
Popis

Chobotnice malá 10 / 20 *

Jedná se o velmi inteligentního hlavonožec žijícího v moři a oceánech. Má 8 chapadel s přísavkami. Podle potřeby dokáže měnit barvu i strukturu kůže a v obraně vypouští inkoust.

V japonské a středomořské gastronomii jsou chobotnice velmi oblíbené. Jsou vhodné při dietním stravování, obsahují mnoho minerálů a vitamínů.

Námi nabízené mražené chobotnice jsou již očištěné a připravené pro využití v kuchyni. (Samotné očištění je zdlouhavé a složité, proto doporučujeme kupovat už připravené).

Chobotnice nacházejí v kuchyni široké uplatnění, jak syrové (japonská kuchyně), tak i tepelně zpracované. Můžete je vařit, smažit, péct, grilovat, dusi nebo nakládat. Protože ja maso chobotnic tužší, vyžaduje delší úpravu. Většinou se konzumují chapadla, někdy i hlavy. Doporučujeme k výrobě salátů, k těstovinám, ale třeba i grilovaná chobotnice, pokapaná česnekovým olejem se zeleninou.

Recept na dušené chobotnice:

Ingredience:

Chobotnice
Česnek
Cibule
Rajčata
Paprika
Rostlinný olej
Červené víno
Bobkový list
Nové koření
Pepř mletý
Sůl

Chobotnici zvolna rozmrazíme a poté nakrájíme na kousky. Na plátky nakrájíme i cibuli, rajčata, papriku a česnek. 

Rozehřejeme olej, přidáme cibuli, mírně zpěníme a vložíme maso z chobotnice.

Poté přidáme rajčata, papriku, česnek, bobkový list, nové koření. Osolíme, opepříme, podlijeme vínem a poté dusíme. Podle potřeby mícháme a podléváme vínem.

 

Uvedená cena je za 1kg. Objednávat můžete v jednotkách kilogramů. Přesná cena Vám bude sdělena po zvážení.

Chlazené maso skladujte a uchovávejte při teplotě od 0 do 2 °C (běžná chladnička). Spotřebujte do data uvedeného na etiketě. Mražené maso skladujte a uchovávejte při teplotě od -20 do -18 °C. Po rozmrazení znovu nezamrazujte. Po otevření ihned spotřebujte. Produkt je určen k tepelné úpravě.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"104002","name":"Chobotnice mal\u00e1 10 \/ 20 *","price":"255","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Chobotnice, Olihn\u011b, S\u00e9pie","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=145