Chobotnice malá 60 + *

Chobotnice malé v 1kg balení, mražené

Cena za 1 ks bez DPH: Cena na dotaz
Výrobce: FINE FISH CZ FINE FISH CZ
Kód produktu: 104001
Záruka: žádná
/chobotnice-mala-60-e146.htm
Popis

Chobotnice malá 60 + *

Chobotnice 60+ a 10/20 jsou balené, tedy 1ks = 1balení.

Velmi inteligentní hlavonožec žijící v moři a oceánech. Má 8 chapadel s přísavkami. Podle potřeby dokáže měnit barvu i strukturu kůže a v obraně vypouští inkoust.

V japonské a středomořské gastronomii jsou chobotnice velmi oblíbené. Jsou vhodné při dietním stravování, obsahují mnoho minerálů a vitamínů.

Menší chobotnice jsou chuťově jemnější a měkčí. Námi nabízené mražené chobotnice (malé velikosti), jsou již očištěné a připravené pro využití v kuchyni. (Samotné očištění je zdlouhavé a složité, proto doporučujeme kupovat už připravené).

Chobotnice nacházejí v kuchyni široké uplatnění, jak syrové (japonská kuchyně), tak i tepelně zpracované. Můžete je vařit, smažit, péct, grilovat, dusi nebo nakládat. Protože ja maso chobotnic tužší, vyžaduje delší úpravu. Většinou se konzumují chapadla, někdy i hlavy. Doporučujeme k výrobě salátů, k těstovinám, ale třeba i grilovaná chobotnice, pokapaná česnekovým olejem se zeleninou.

Mražené chobotnice vydrží i 1 rok, ale čerstvé nebo rozmražené spotřebujte do 1 dne.

Recept na grilované chobotnice:

Ingredience:

  • Chobotničky (600g)
  • Limetka
  • Stroužky česneku (3)
  • Olivový olej
  • Kurkuma
  • Hladkolistá petržel
  • Sůl

Chobotnice omyjeme a dáme je vařit. Vaříme až dokud nejsou zcela měkké. Může to trvat až hodinu.

Připravíme si marinádu. Do olivového oleje vmícháme limetkovou šťávu a prolisovaný česnek (díky česneku získají mořské plody vynikající chuť). Přidáme ještě lžičku nebo dvě kurkumy a najemno nasekanou hladkolistou petržel. Následně marinádu osolíme. 

Uvařené chobotnice naložíme do připravené marinády. Necháme je alespoň hodinu uležet a poté napícháme na silnější špejle.

Rychle a zprudka je grilujeme.

K chobotnicím si můžete udělat ještě omáčku.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"104001","name":"Chobotnice mal\u00e1 60 + *","price":"0","brand":"FINE FISH CZ","category":"kor\u00fd\u0161i a m\u011bkk\u00fd\u0161i","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=146