Halibut atlantský celá ryba 2 kg +

Halibut atlantský

Cena za 1 kg vč. DPH 704,-
Cena za 1 kg bez DPH: 612,-
Na dotaz
Výrobce: FINE FISH CZ FINE FISH CZ
Kód produktu: 200701
Záruka: 24 měsíců
/halibut-atlantsky-cela-ryba-2-kg-e217.htm
Popis

Halibut atlantský celá ryba 2 kg +

Halibut, známý též jako Platýs černý se vyskytuje od Biskajského zálivu až po Špicberky, v severozápadní části Atlantiku. Na rozdíl od kambalovitých je stejně jako většina platýsovitých pravooký. Halibut má velký význam pro hospodářství, ikdyž jeho množství po výlovu citelně klesá.

Tělesnou stavbou je dlouhý a štíhlý. Zuby i čelisti jsou stejnoměrně vyvinuté na spodní i vrchní straně těla. Čára po straně těla opisuje tvar prsní ploutve. Zabarvení je z vrchní strany hnědé až černé, i břišní strana je tmavá. Může dorůstat až 4m a vážit může až 300kg.

Maso má jemně aromatické a vyznačuje se vysokým obsahem bílkovin s vyšším obsahem tuku než u příbuzného platýze obecného.

Vhodná úprava:

Je vhodný na různé druhy úpravy, výborný je dušený nebo vařený v páře. Nedoporučujeme příliš kořenit, zaniklo by tím jeho charakteristické příjemné aroma.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"200701","name":"Halibut atlantsk\u00fd cel\u00e1 ryba 2 kg +","price":"704","brand":"FINE FISH CZ","category":"ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=217