Halibut atlantský filet

Halibut atlantský

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Volně ložený na ledu.
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 200711
Záruka: žádná
/halibut-atlantsky-filet-e37.htm
Popis

Halibut atlantský filet

Halibut, známý též jako Platýs černý se vyskytuje od Biskajského zálivu až po Špicberky, v severozápadní části Atlantiku. Na rozdíl od kambalovitých je stejně jako většina platýsovitých pravooký. Halibut má velký význam pro hospodářství, ikdyž jeho množství po výlovu citelně klesá.

Tělesnou stavbou je dlouhý a štíhlý. Zuby i čelisti jsou stejnoměrně vyvinuté na spodní i vrchní straně těla. Čára po straně těla opisuje tvar prsní ploutve. Zabarvení je z vrchní strany hnědé až černé, i břišní strana je tmavá. Může dorůstat až 4m a vážit může až 300kg.

Maso má jemně aromatické a vyznačuje se vysokým obsahem bílkovin s vyšším obsahem tuku než u příbuzného platýze obecného.

Vhodná úprava:

Je vhodný na různé druhy úpravy, výborný je dušený nebo vařený v páře. Nedoporučujeme příliš kořenit, zaniklo by tím jeho charakteristické příjemné aroma.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"200711","name":"Halibut atlantsk\u00fd filet","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=37