Hejk celý s hlavou 7+ kg

Hejk celý s hlavou 7+ kg

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 202604
Záruka: 24 měsíců
/hejk-cely-s-hlavou-7-kg-e204.htm
Popis

Hejk celý s hlavou 7+ kg

Vyskytují se v mnoha oblastech Atlantiku. Jejich výskyt je zaznamenám i v Severním moři, ale jejich počty jsou jen velmi omezené. Nejčastěji žijí v jižním Atlantském oceánu a ve Středozemním moži. Další se nacházejí u břehů Argentiny, Severní Ameriky, v jižním Pacifiku a u břehů Jižní Afriky. Chuťově nejlepší je zejména v červnu a červenci.

Patří do řádu hrdloploutvých, i přesto, že postřádají vousky, které jsou typickým charakteristickým znakem zástupců tohoto řádu. Ve světě se vyskytuje 13 různých druhů štikozubce. Jsou to predátoři, živí se makrelami, šproty, sledi a sardinkami.

Mohou dorůst až do 1,5 metru a váhy až 15 kilogramů. Běžně však měří kolem 1 metru a váží přibližně 10 kilogramů. Štikozubec má protáhlé tělo s charakteristicky špičatou hlavou. Přední hřbetní ploutev je velmi krátká, zadní hřbetní a řitní ploutev jsou celkem dlouhé. Tělo se leskne v odtínech stříbrné a šedé, pokud jej pozorujeme ve vodě, zatímco celá ústa a oblast v okolí čelisti jsou černé.

Bílé maso štikozubce se vyznačuje nízkým obsahem tuku, lahodnou chutí a jemností. V Německu se hlavně používá v oblasti mražených výrobků, kde je dále zpracováván do dalších produktů, například rybích prstů.

V jižních zemích se štikozubec často prodává v sušené formě, podobně jako sušená, nasolená treska a v této úpravě ho jistě stojí za to ochutnat. Jeho maso je univerzální a vhodné pro použití do různých rybích pokrmů.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"202604","name":"Hejk cel\u00fd s hlavou 7+ kg","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=204