Hejk filet s kůží 300 - 800 g

Hejk filet s kůží

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Výrobce: FINE FISH CZ FINE FISH CZ
Kód produktu: 202611
Záruka: 24 měsíců
/hejk-filet-s-kuzi-300-800-g-e1057.htm
Popis

Hejk filet s kůží 300 - 800 g

Štikozubec obecný (Merluccius meluccius). Loveno v moři, oblas rybolovu FAO 27, země původu Norsko. Skladujte a uchovávejte při teplotě 0 - 2 C. Určeno k tepelné úpravě.

Vyskytují se v mnoha oblastech Atlantiku. Jejich výskyt je zaznamenám i v Severním moři, ale jejich počty jsou jen velmi omezené. Nejčastěji žijí v jižním Atlantském oceánu a ve Středozemním moži. Další se nacházejí u břehů Argentiny, Severní Ameriky, v jižním Pacifiku a u břehů Jižní Afriky. Chuťově nejlepší je zejména v červnu a červenci.

Patří do řádu hrdloploutvých, i přesto, že postřádají vousky, které jsou typickým charakteristickým znakem zástupců tohoto řádu. Ve světě se vyskytuje 13 různých druhů štikozubce. Jsou to predátoři, živí se makrelami, šproty, sledi a sardinkami.

Mohou dorůst až do 1,5 metru a váhy až 15 kilogramů. Běžně však měří kolem 1 metru a váží přibližně 10 kilogramů. Štikozubec má protáhlé tělo s charakteristicky špičatou hlavou. Přední hřbetní ploutev je velmi krátká, zadní hřbetní a řitní ploutev jsou celkem dlouhé. Tělo se leskne v odtínech stříbrné a šedé, pokud jej pozorujeme ve vodě, zatímco celá ústa a oblast v okolí čelisti jsou černé.

Bílé maso štikozubce se vyznačuje nízkým obsahem tuku, lahodnou chutí a jemností. V Německu se hlavně používá v oblasti mražených výrobků, kde je dále zpracováván do dalších produktů, například rybích prstů.

V jižních zemích se štikozubec často prodává v sušené formě, podobně jako sušená, nasolená treska a v této úpravě ho jistě stojí za to ochutnat. Jeho maso je univerzální a vhodné pro použití do různých rybích pokrmů.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"202611","name":"Hejk filet s k\u016f\u017e\u00ed 300 - 800 g","price":"0","brand":"FINE FISH CZ","category":"ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=1057