Kambala celá 2 - 3 kg *

Kambala

Cena za 1 kg vč. DPH 627,-
Cena za 1 kg bez DPH: 545,-
Na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 100903
Záruka: 24 měsíců
/kambala-cela-2-3-kg-e1350.htm
Popis

Kambala celá 2 - 3 kg *

Kambala velká (Scophthalmus maximus). Produkt farmového chovu ve Španělsku. Skladujte a uchovávejte při teplotě od -20 do -18 C. Určeno k tepelné úpravě.

Kambala je z čeledi mořských paprskoploutvých, patřících do řádu platýsů. Tak jako jiní platýsi i Kambala se během života pohybuje jednou stranou k mořskému dnu, v tomto případě pravou stranou. Druhé oko se přesouvá na levou stranu. Bývají nazývání levoocí platýsi. Od jiných platýsovitých je tvar Kambaly více rybovitý. Na těle má malé šupiny, pravá strana, někdy nazývaná slepá strana, je bílá, vrchní strana mývá barvu podle dna. Zabarvení Kambaly může být ve velmi zajímavých, až pestrých kombinacích, jako například u Kambaly leopardí nebo měsíční.

Kambala bývá označována za nejchutnější z mořských ryb a co se týče platýsovitých, tak i mezi nimi. Její maso je velmi jemné, bílé a příjemně šťavnaté.

Vhodné zpracování:

pečení
grilování
smažení

{"id":"100903","name":"Kambala cel\u00e1 2 - 3 kg *","price":"627","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":null,"position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=1350