Koryféna velká celá 1,5 - 4,0 kg

Koryféna velká

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Výrobce: FINE FISH CZ FINE FISH CZ
Kód produktu: 202801
Záruka: žádná
/koryfena-velka-cela-1-5-4-0-kg-e128.htm
Popis

Koryféna velká celá 1,5 - 4,0 kg

Kvalitní mořská ryba z čeledi delfínovitých ryb žijící v tropických a subtropických oblastech Tichého oceánu. Mahi – mahi, což v překladu znamená "Silný - silný", je oblíbenou pochoutkou po celém světě.

Vysoké, ze stran zploštělé tělo. V oblasti hlavy je tělo nejvyšší, směrem k ocasu se zmenšuje. Přední část hlavy je zaoblená, směřuje téměř šikmo dolu. Ústa jsou dlouhá, téměř vodorovná, spodní čelist mírně přečnívá. Oči jsou velmi malé. Postranní čára koryfény velké je téměř neznatelná. Šupiny jsou velmi malé. Dlouhá hřbetní ploutev se táhne téměř podél celého těla, má 55 – 65 ploutevních paprsků. Nad hlavou je nejvyšší, směrem k ocasu se rovnoměrně snižuje. Řitní ploutev je také velmi dlouhá, má 26 – 30 paprsků, sahá asi do poloviny těla. Ocasní ploutev je hluboce vykrojená. Hřbet je zbarven modrozeleně. Boky jsou zlatavé, břišní strana bílá se stříbrným leskem. Ploutve jsou modré, ocasní ploutev je žlutá.

Koryféna velká se obvykle zdržuje na širém moři v hloubce 0 až 85 m, často i ve společnosti jiných druhů ryb, například lodivodů. Při lovu létajících ryb je schopná vyskočit i víc než metr nad hladinu.

 

Uvedená cena je za 1kg. Objednávat můžete v jednotkách kilogramů. Přesná cena Vám bude sdělena po zvážení.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"202801","name":"Koryf\u00e9na velk\u00e1 cel\u00e1 1,5 - 4,0 kg","price":"0","brand":"FINE FISH CZ","category":"ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=128