Makrela celá nekuchaná 300 - 500 g

Makrela celá kuchaná

Cena za 1 kg vč. DPH 175,-
Cena za 1 kg bez DPH: 152,-
Na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 201501
/makrela-cela-nekuchana-300-500-g-e397.htm
Popis

Makrela celá nekuchaná 300 - 500 g

Makrela obecná (Scomber scombrus). Lovená v moři, oblast rybolovu FAO 2A, země původu Norsko. Skladujte a uchovávejte při teplotě od -20 do -18 C. Určeno k tepelné úpravě.

Makrela obecná je dravá, rychle plovoucí ryba, která má malou, velmi vykrojenou ocasní ploutev a dvě hřbetní ploutve s malými přídavnými ploutvičkami za řitní ploutví a také za druhou hřbetní ploutví. Dorůstá až do 45cm.

Ikdyž běžně nežije v hlubokých vodách, nemá dostatečně vyvinutý plovací měchýř. Musí proto být ve stálém pohybu, jinak by jí hrozilo utopení. Výhodou pro ní je, že se může pohybovat v různých hloubkách.

Dosahuje velikosti až 45 cm. Makrela obecná je rychle plovoucí dravá ryba s malou, hluboce vykrojenou ocasní ploutví, se dvěma hřbetními ploutvemi a s přídavnými ploutvičkami za druhou hřbetní a za řitní ploutví.

Makrely, tak jako mnoho jiných ryb, plavou kvůli tření na velké vzdálenosti, až tam, kde najdou ideální podmínky pro svůj potěr. Díky pomalému průměrnému vzrůstání teploty na severní polokouli pronikají makrely (vyžadují specifickou teplotu vod) až k pobřeží východního Finska, ale také se vyskytují u Grónska a jsou známi případy výskytu i v Bílém moři. Zimu tráví makrely v hlubších vodách. Makrela je vybavena menšími zoubky, které jí slouží pro lov své potravy.

Vhodné zpracování:

vaření v páře
vaření
grilování
smažení

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"201501","name":"Makrela cel\u00e1 nekuchan\u00e1 300 - 500 g","price":"175","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=397