Mořský Ďas bez hlavy 500 - 1200 g

Mořský ďas (Monk Fish)

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 200213
Záruka: 24 měsíců
/morsky-das-bez-hlavy-500-1200-g-e749.htm
Popis

Mořský Ďas bez hlavy 500 - 1200 g

Mořský ďas (Lophius piscatorius). Loven v moři, oblast rybolovu FAO 2A, země původu Norsko. Skladujte a uchovávejte při teplotě 0 - 2 C. Určeno k tepelné úpravě.

Mořský ďas je hlubinná ryba patřící do čeledi ďasovití. Žije takřka ve všech oceánech a mořích mírného i tropického pásma. Loví především ryby, které žijí v blízkosti mořského dna, například rejnoky nebo mořské úhoře. Páteř má mořský ďas zakončenou pružným, vysouvatelným útvarem, tvořeným z paprsků hřbetní ploutve a zakončeným zvláštním útvarem, který světélkuje. Používá ho k přivábení ryb.

Často bývá Mořský ďas považován za nejošklivější rybu oceánů a moří. Má velmi širokou hlavu, neúměrně velikou při porovnání s jeho tělem. Ikdyž se zdá být jeho přední část obrovská, oči má velmi malé, díky čemuž získává ještě podivnější vzezření. Hned za hlavou začíná hřbetní ploutev, doplněná ostny a následujejí další hřbetní ploutev, jež sahá skoro až k ocasu. Kůži má Mořský ďas velmi hebkou, bez šupin, s mnohými pahrbky, které mu také nepřidávají na atraktivitě.

Mořský ďas někdy dorůstá délky až dvou metrů.

Zabarvení Mořského ďasa je velmi proměnlivé a je závislé i na barvě okolního prostředí, ve kterém se pohybuje. Běžné zabarvení je hnědé, červené a nebo zelenošedé se skvrnkami nepravidelně rozmístěnými po těle. Břicho bývá většinou bílé. Povrch je tvořen měkkou kůží, která, tak jako u jiných druhů ryb žijících ve větších hloubkách, postrádá šupiny. Tělo je pokryto značným množstvím drobných masitých výčnělků, které výborně simulují nerovný povrch dna pokrytý řasami.

Z gastronomického pohledu je Mořský ďas velmi všestranný. Má jemné, ale přitom pevné maso, které se dokonale hodí k dušení v troubě, grilování a smažení. Mořský ďas je velmi oblíbený i díky tomu, že mimo páteře nemá žádné kosti.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"200213","name":"Mo\u0159sk\u00fd \u010eas bez hlavy 500 - 1200 g","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=749