Mořský Ďas filet

Mořský ďas filet

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Volně ložené na ledu
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 200221
Záruka: žádná
/morsky-das-filet-e20.htm
Popis

Mořský Ďas filet

Mořský ďas je hlubinná ryba patřící do čeledi ďasovití. Žije takřka ve všech oceánech a mořích mírného i tropického pásma. Loví především ryby, které žijí v blízkosti mořského dna, například rejnoky nebo mořské úhoře. Páteř má mořský ďas zakončenou pružným, vysouvatelným útvarem, tvořeným z paprsků hřbetní ploutve a zakončeným zvláštním útvarem, který světélkuje. Používá ho k přivábení ryb.

Často bývá Mořský ďas považován za nejošklivější rybu oceánů a moří. Má velmi širokou hlavu, neúměrně velikou při porovnání s jeho tělem. Ikdyž se zdá být jeho přední část obrovská, oči má velmi malé, díky čemuž získává ještě podivnější vzezření. Hned za hlavou začíná hřbetní ploutev, doplněná ostny a následujejí další hřbetní ploutev, jež sahá skoro až k ocasu. Kůži má Mořský ďas velmi hebkou, bez šupin, s mnohými pahrbky, které mu také nepřidávají na atraktivitě.

Mořský ďas někdy dorůstá délky až dvou metrů.

Zabarvení Mořského ďasa je velmi proměnlivé a je závislé i na barvě okolního prostředí, ve kterém se pohybuje. Běžné zabarvení je hnědé, červené a nebo zelenošedé se skvrnkami nepravidelně rozmístěnými po těle. Břicho bývá většinou bílé. Povrch je tvořen měkkou kůží, která, tak jako u jiných druhů ryb žijících ve větších hloubkách, postrádá šupiny. Tělo je pokryto značným množstvím drobných masitých výčnělků, které výborně simulují nerovný povrch dna pokrytý řasami.

Z gastronomického pohledu je Mořský ďas velmi všestranný. Má jemné, ale přitom pevné maso, které se dokonale hodí k dušení v troubě, grilování a smažení. Mořský ďas je velmi oblíbený i díky tomu, že mimo páteře nemá žádné kosti.

Parametry
Cholesterol ve 100g 75 mg
Sodík ve 100g 109 mg
Draslík ve 100g 235 mg
Nasycené mastné kyseliny ve 100g 271,9 mg
Energetická hodnota ve 100g 72 kcal
Tuky ve 100g 0,7 g
Bílkoviny ve 100g 14,9 g
Alternativní (1) [{"id":"200201","name":"Mo\u0159sk\u00fd \u010eas s hlavou","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":1}]

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"200221","name":"Mo\u0159sk\u00fd \u010eas filet","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=20