Pražma královská filet s kůží 80 - 120 g FF

Čerstvá Pražma královská filet s kůží, od 80g do 120g

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Volně ložené na ledu
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 201821
Záruka: žádná
/prazma-kralovska-filet-s-kuzi-80-120-g-ff-e102.htm
Popis

Pražma královská filet s kůží 80 - 120 g FF

Pražma královská (Seabream)

Pražma královská nebo také Doráda patří k menším mořským rybám. Lehce poznatelná je podle bílého masa, opticky členěného do malých kostiček. Bývá dělená na tři druhy.

  • Pražma růžová z atlantické oblasti má nazlátlou barvu s ploutvemi růžové barvy.
  • Pražma šedá je ze všech nejmenší a lovena je nejčastěji v Atlantiku, méně často i ve Středozemním moři. Barvu má šedou s masem, které není tak jemné, jako ostatní Pražmy.
  • Pražma královská má stříbrnou barvu se zlatavým místem mezi očima. Lovena je nejčastěji ve Sředozemním moři a je bezesporu nejchutnější. Její maso je lahodně šťavnaté. Pražma královská se vyznačuje nízko posazenou menší tlamou se silnějšími pysky a větší hlavou, jež je snadno poznatelná podle strmého čelního profilu. Taková zajímavost je i to, že její zuby byly na ostrově Malta vysoce ceněny. Obyvatelé tohoto ostrova její zuby často barvily na černo a obchodovali s nimi jako s hadími zuby, jež měli mít nadpřirozené schopnosti.
    U nás je Pražma velice oblíbená a je jedním z neprodávanějších druhů ryb.
    Její maso je tučnější, ale velice příjemné chuti s minimem kostí.

Vhodné zpracování: pečení, grilování, smažení.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"201821","name":"Pra\u017ema kr\u00e1lovsk\u00e1 filet s k\u016f\u017e\u00ed 80 - 120 g FF","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=102