Pražma královská nekuchaná 200 - 300 g

Pražma královská

Cena za 1 kg vč. DPH 237,-
Cena za 1 kg bez DPH: 206,-
Volně ložené na ledu
Na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 201801
/prazma-kralovska-nekuchana-200-300-g-e83.htm
Popis

Pražma královská nekuchaná 200 - 300 g

Pražma královská (Seabream)

Pražma královská nebo také Doráda patří k menším mořským rybám. Lehce poznatelná je podle bílého masa, opticky členěného do malých kostiček. Bývá dělená na tři druhy.

Pražma růžová z atlantické oblasti má nazlátlou barvu s ploutvemi růžové barvy.
Pražma šedá je ze všech nejmenší a lovena je nejčastěji v Atlantiku, méně často i ve Středozemním moři. Barvu má šedou s masem, které není tak jemné, jako ostatní Pražmy.
Pražma královská má stříbrnou barvu se zlatavým místem mezi očima. Lovena je nejčastěji ve Sředozemním moři a je bezesporu nejchutnější. Její maso je lahodně šťavnaté. Pražma královská se vyznačuje nízko posazenou menší tlamou se silnějšími pysky a větší hlavou, jež je snadno poznatelná podle strmého čelního profilu. Taková zajímavost je i to, že její zuby byly na ostrově Malta vysoce ceněny. Obyvatelé tohoto ostrova její zuby často barvily na černo a obchodovali s nimi jako s hadími zuby, jež měli mít nadpřirozené schopnosti.
U nás je Pražma velice oblíbená a je jedním z neprodávanějších druhů ryb.
Její maso je tučnější, ale velice příjemné chuti s minimem kostí.

Vhodné zpracování: pečení, grilování, smažení.

Uvedená cena je za 1kg. Objednávat můžete v jednotkách kilogramů. Přesná cena Vám bude sdělena po zvážení.

Chlazené maso skladujte a uchovávejte při teplotě od 0 do 2 °C (běžná chladnička). Spotřebujte do data uvedeného na etiketě. Mražené maso skladujte a uchovávejte při teplotě od -20 do -18 °C. Po rozmrazení znovu nezamrazujte. Po otevření ihned spotřebujte. Produkt je určen k tepelné úpravě.

 

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"201801","name":"Pra\u017ema kr\u00e1lovsk\u00e1 nekuchan\u00e1 200 - 300 g","price":"237","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=83