Siven americký celý

Siven americký celý

Cena za 1 kg vč. DPH 194,-
Cena za 1 kg bez DPH: 169,-
Na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 204451
/siven-americky-cely-e499.htm
Popis

Siven americký celý

Siven americký je příslušník čeledi lososovitých, takže patří k příbuzným oblíbených lososů a pstruhů. Vyskytuje se téměř po celé Evropě, není zde však původním druhem. Pochází ze Severní Ameriky, odkud byl koncem 19. století do Evropy dovezen. Může se dožít až 15 let. Vyhovují mu čisté, chladnější a dobře okysličené vody ve výše položených potocích, řekách nebo jezerech. Kromě malých rybek konzumuje náletový hmyz a larvy hmyzu vodního. Lze ho rovněž chovat uměle.

Siven má jemnější maso než pstruh duhový, je ho tedy potřeba připravit s opatrností a nepřebít přirozenou chuť kořením. Vystačí si stejně jako pstruh s bylinkami (ideální je tymián), kmínem, citronem, liškami, mandlemi či bílým vínem, z výraznějších příchutí lze s mírou využít česnek. Ideální je pošírování, vaření v páře, šetrné osmažení na másle, opatrné grilování s břišní dutinou plněnou bylinkami nebo pečení v alobalu či balíčku z pečicího papíru (papilotě).

Uvedená cena je za 1kg. Objednávat můžete v jednotkách kilogramů. Přesná cena Vám bude sdělena po zvážení.

Chlazené maso skladujte a uchovávejte při teplotě od 0 do 2 °C (běžná chladnička). Spotřebujte do data uvedeného na etiketě. Mražené maso skladujte a uchovávejte při teplotě od -20 do -18 °C. Po rozmrazení znovu nezamrazujte. Po otevření ihned spotřebujte. Produkt je určen k tepelné úpravě.

Alternativní (1) [{"id":"204452","name":"Siven americk\u00fd kuchan\u00fd","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":1}]

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"204451","name":"Siven americk\u00fd cel\u00fd","price":"194","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=499