Štítník červený Red Gurnard

Štítník červený celý i kuchaný

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 204701
Záruka: 24 měsíců
/stitnik-cerveny-red-gurnard-e651.htm
Popis

Štítník červený Red Gurnard

Štítník červený (Trigla lucerna). Loveno v moři, oblast rybolovu FAO 27.1, Barentsovo moře, SV. Atlantik. Skladujte a uchovávejte při teplotě 0 - 2 C. Určeno k tepelné úpravě.

Je rozšířený od pobřeží Norska a Islandu až po Mauretánii, včetně Středozemního a Černého moře. Štítník červený je ve Středomoří považován za jednoho z nejlepších štítníků, je velmi hodnotnou konzumní rybou.

Ryby jsou zbarvené šedočerveně, prsní ploutev mají zbarvenou růžovofialově nebo modravě, lem ploutve je zářivě modrý. Štítník červený dorůstá do délky max. 75cm, většinou měří 35cm.

Maso obsahuje nízký podíl tuku, je pevné, s intenzivní chutí. Hodí se na všechny způsoby tepelné úpravy. Celé ryby se prodávají grilované, dušené nebo jsou vhodnou přísadou do rybích polévek. Filety jsou vhodné ke smažení, kdy oceníte jeho jemnou chuť masa.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"204701","name":"\u0160t\u00edtn\u00edk \u010derven\u00fd Red Gurnard","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=651