Treska celá s hlavou 4 kg +

Čerstvá treska obecná, celá 4+ kg v 5kg balení.

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Volně ložené na ledu
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 200303
Záruka: žádná
/treska-cela-s-hlavou-4-kg-e24.htm
Popis

Treska celá s hlavou 4 kg +

Treska obecná (Cod)

Treska obecná je mořská ryba patřící do čeledi treskovitých. Může dorůst až do dvou metrů a vážit může až 90kg. Je to mohutná, silná ryba, žijící v hejnech. Žije v oblastech nad pevninským šelfem. V hloubce od 30 do 80 metrů loví malé ryby žijící ve velkých hejnech.

Žije v chladných vodách mírného pásma severních oblastí Atlantského oceánu. Pro hospodářství je to nejvýznamnější mořská ryba, která je také hojně lovena. Treska má mohutnou hlavu s předsunutou horní čelistí. Spodní čelist má na sobě dlouhý vyčnívající vousek. Má drobné zuby. Po těle má tři hřbetní ploutve a dvě zaoblené řitní ploutve. Na konci těla má rozšiřující se ocasní ploutev. Pokrytý je podlouhlými šupinami. Zabarvení se různí a je závislé na věku. Mladé ryby bývají načervenalé nebo skvrnitě hnědé s výborně viditelnou bílou postranní čárou.

Maso Tresky má minimu tuku a je známé svým křehkým, libovým masem. Maso má jemnou slanou chuť. 

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"200303","name":"Treska cel\u00e1 s hlavou 4 kg +","price":"0","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=24