Treska jednoskvrnná bez hlavy 1,5 - 2 kg

Treska jednoskvrnná

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Volně ložené na ledu
Výrobce: FINE FISH CZ FINE FISH CZ
Kód produktu: 200422
Záruka: žádná
/treska-jednoskvrnna-bez-hlavy-1-5-2-kg-e172.htm
Popis

Treska jednoskvrnná bez hlavy 1,5 - 2 kg

Treska jednoskvrnná je z čeledi treskovitých. Podobá se ostatním treskám, ale odlišná je černou postranní čárou procházející přes světlý bok. Také se odlišuje černým bodem, pro který se vžilo označení "otisk ďáblova palce" a umístěný je nad prsní ploutví. Spodní čelist je s malým vouskem a hřbetní ploutev je složena ze třech dílů.

Treska jednoskvrnná se díky své vysoké citlivosti na teplotu vody často přesouvá z místa na místo, i podle vodních podmínek. Je tak velmi častým cestovatelem. Žije v hejnech a je velmi klidná, dává přednost životu ve vodách vzdálených od pobřeží.

Dosahuje maximální délky až 110 centimetrů. Běžně prodávaní jedinci jsou většinou dlouhé zhruba 50 centimetrů a váží zhruba 2kg. Starší Tresky se dožívají přibližně 20 let. Živí se většinou červy, mušlemi, kraby a někdy i mladými rybami.

Maso má jemné, bílé. Chuť masa je velmi příjmemná s nádech moře a jódu. Maso je velmi libové, bílé.

Vhodné úpravy:

vaření v páře
vaření
pečení
dušení

 

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"200422","name":"Treska jednoskvrnn\u00e1 bez hlavy 1,5 - 2 kg","price":"0","brand":"FINE FISH CZ","category":"ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=172