Treska jednoskvrnná filet s kůží 200 g +

Treska jednoskrvnná

Cena za 1 kg bez DPH: Cena na dotaz
Výrobce: FINE FISH CZ FINE FISH CZ
Kód produktu: 200431
Záruka: 24 měsíců
/treska-jednoskvrnna-filet-s-kuzi-200-g-e946.htm
Popis

Treska jednoskvrnná filet s kůží 200 g +

Treska jednoskvrnná (Melanogrammus aeglefinus). Loveno v moři, oblast rybolovu FAO 2A, země původu Norsko. Skladujte a uchovávejte při teplotě 0 - 2 C. Určeno k tepelné úpravě.

Treska jednoskvrnná je z čeledi treskovitých. Podobá se ostatním treskám, ale odlišná je černou postranní čárou procházející přes světlý bok. Také se odlišuje černým bodem, pro který se vžilo označení "otisk ďáblova palce" a umístěný je nad prsní ploutví. Spodní čelist je s malým vouskem a hřbetní ploutev je složena ze třech dílů.

Treska jednoskvrnná se díky své vysoké citlivosti na teplotu vody často přesouvá z místa na místo, i podle vodních podmínek. Je tak velmi častým cestovatelem. Žije v hejnech a je velmi klidná, dává přednost životu ve vodách vzdálených od pobřeží.

Dosahuje maximální délky až 110 centimetrů. Běžně prodávaní jedinci jsou většinou dlouhé zhruba 50 centimetrů a váží zhruba 2kg. Starší Tresky se dožívají přibližně 20 let. Živí se většinou červy, mušlemi, kraby a někdy i mladými rybami.

Maso má jemné, bílé. Chuť masa je velmi příjmemná s nádech moře a jódu. Maso je velmi libové, bílé.

Vhodné úpravy:

vaření v páře
vaření
pečení
dušení

 

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"200431","name":"Treska jednoskvrnn\u00e1 filet s k\u016f\u017e\u00ed 200 g +","price":"0","brand":"FINE FISH CZ","category":"ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=946