Úhoř celý *

Celý úhoř - mražený

Cena za 1 kg vč. DPH 744,-
Cena za 1 kg bez DPH: 647,-
Na dotaz
Výrobce: výrobce neuveden
Kód produktu: 106801
/uhor-cely-e2271.htm
Popis

Úhoř celý *

Úhoř říční, je svým vzhledem podobný spíše hadovi. Na krátkou chvíli se může pohybovat i po souši.  Žije v evropských řekách a jezerech a v moři se jen rozmnožuje. Živý se larvami, měkkýši, drobnými rybami i korýši. Loví zpravidla v noci, zmást je však může voda zakalená po deštích, která přináší dostatek potravy spláchnuté ze souše. 
Úhoř říční je považován za jednu z nejchutnějších ryb. Lze jej dusit, smažit nebo udit. Živého úhoře by měl zabít a vykuchat zkušený odborník. Jeho krev totiž obsahuje jedovatý ichtyotoxin s podobnými účinky jako zmijí jed. Je třeba se vyvarovat kontaktu úhoří krve s otevřenými ranami a jejího vstříknutí do oka. Tepelnou úpravou nad 60 °C se bílkovinný jed zneškodní.

Uvedená cena je za 1kg. Objednávat můžete v jednotkách kilogramů. Přesná cena Vám bude sdělena po zvážení.

Chlazené maso skladujte a uchovávejte při teplotě od 0 do 2 °C (běžná chladnička). Spotřebujte do data uvedeného na etiketě. Mražené maso skladujte a uchovávejte při teplotě od -20 do -18 °C. Po rozmrazení znovu nezamrazujte. Po otevření ihned spotřebujte. Produkt je určen k tepelné úpravě.

Ostatní si prohlížejí také

{"id":"106801","name":"\u00daho\u0159 cel\u00fd * ","price":"744","brand":"v\u00fdrobce neuveden","category":"Ryby","position":0} /product-action/increment-product-view-count?productId=2271