Ústřice

Jsou to velmi chutní měkkýši, díky kterým získá naše tělo velké množství jedinečných živin a minerálů a navíc mají i další bonusy pro naše zdraví. Velmi pomáhají při hubnutí a jsou výborné při snižování hladiny choresterolu. Užitečné jsou i pro snižování krevního tlaku. Prokazatelně zlepšují imunitní funkce a pomáhají i při hojení ran. Jsou i považovány za silné afrodiziakum. Z dalších výhod ještě zmíním zlepšení krevního oběhu a zvýšení pevnosti kostí.

Ústřice, neboli Ostrea, je mořský mlž. Vyskytují se v kuchyních a v kulturách po celém světě. Je jich samozřejmě velké množství druhů, některé i vytvářejí perly, ale většinou nejsou gastronomicky využívány. Jedlé ústřice patří k lidské stravě už více než 700 let, ale je pravděpodobné, že již dříve byly konzumovány syrové nebo vařené. Z ústřice je jedlé maso uvnitř. Lze ho připravit na mnoho způsobů, ale je možné ho konzumovat i syrové.

Výživová hodnota ústřic

Neuvěřitelné zdravotní výhody ústřic vycházejí z velkých zásob minerálů, organických sloučenin a vitamínů, které sami ústřice obsahují. Za zmínku stojí hlavně zinek, jehož jsou ústřice výborným zdrojem.

Obsahují ale také velké množství proteinu, vitamín B12, vitamín D, měď, železo, selen a mangan. U toho to ale nekončí, jsou i zdrojem niacinu, riboflavinu, vitaminu C, thiaminu, fosforu, draslíku a sodíku. Navíc jsou ústřice i zdrojem prospěšného (toho dobrého) cholesterolu, omega-3 mastných kyselin, antioxidantů a vody.

Ústřice jako afrodiziakum

Již velmi dlouho je o ústřicích známo, že velmi efektivně pomáhají zvyšovat sexuální výkonnost a libido, zvláště u mužů. Jak je již výše zmíněno, obsahují neuvěřitelné množství zinku, jehož nedostatek je často příčinou sexuálních dysfunkcí u mužů.

Ústřice pro hubnutí

Ústřice mají velmi nízké hodnoty kalorií oproti objemu velikosti porce. Díky tomu můžete svému tělu dodat potřebné živiny bez zbytečného objemu kalorií. Když srovnáte stejnou porci kuřete, pak ústřice mají jen polovinu kalorií.

Ústřice pro zdravé srdce

Ústřice mají velmi pozitivní vliv i na zdraví našeho srdce. Jsou výtečným zdrojem omega-3 mastných kyselin. Mají v sobě ale i velké množství draslíku a hořčíku, který pomáhá se snižováním krevního tlaku a navíc působí pozitivně i pro zlepšení stavu cév. Zlepšuje tím krevní oběh a okysličení krve. Navíc, vitamín E v ústřicích zvyšuje pevnost a pružnost buněčných membrán, což pomáhá při prevenci proti nebezpečným srdečním chorobám

Ústřice pro regeneraci

Znovu se vracíme k zinku, který je v ústřicích obsažen ve velkém množství. Díky němu se výrazně zlepšuje regenerace, tedy například rychlejší hojení ran, posílení imunitního systému jako celku (proti infekcím a mikrobům). 

Zinek je ale i velmi prospěšný pro správný růst a vývoj dětí a dospívajích.

Ústřice a zdravé kosti

Ústřice obsahují velké množství minerálních látek a díky tomu jsou velmi užitečné pro zvyšování a udržování pevnosti kostí. Především díky vysoké hladině vápníku, fosforu, zinku, mědi, železa a selenu napomáhají zvyšovat minerální hustotu kostí. Jsou tedy velmi užitečné při prevenci proti osteoporóze.

Odběr novinek

Rychlý kontakt

Fine Meat s.r.o.

KAMENNÝ MOST 24

273 26 Olovnice

TEL.: +420 725 725 204

TEL: +420 603 816 976


EMAIL: finefish@finefish.cz

PO - PÁ 9:00 - 17:00 hod.