Home » 3 tipy na ochranu pokojových rostlin před chladem

3 tipy na ochranu pokojových rostlin před chladem

Pokojové rostliny jsou skvělým způsobem, jak do interiéru vnést barevnost a život, ale když venku začnou klesat teploty, může být obtížné udržet tyto rostliny v bezpečí a zdravé. Pokud si lámete hlavu nad tím, jak chránit pokojové rostliny před chladem, nezoufejte: máme pro vás 3 tipy, které vám pomohou.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucie Starecká (@the.aesthetic.eye)

Připravte rostliny na příchod zimy

S klesajícími teplotami je čas připravit rostliny na příchod zimy. Příprava rostlin na zimní období je nezbytná pro jejich dobrý zdravotní stav a přežití. Za prvé je důležité vybrat rostliny, které jsou přizpůsobené zimnímu klimatu. Některé odrůdy jsou odolnější a snášejí chlad lépe než jiné. Dále je vhodné používat techniky, které rostliny chrání před chladem, jako je přidání mulče nebo výsadba do květináčů, které v případě potřeby usnadní jejich přemístění. V neposlední řadě je třeba učinit opatření, která zabrání škodám způsobeným mrazem a chladem, a to poskytnutím úkrytu citlivým rostlinám , pravidelným zaléváním půdy a zakrytím výsadby sítí proti mrazu.

Přečtěte si také  4 druhy substrátů pro úspěšné množení nadzemních rostlin!

Výběr rostlin vhodných pro zimní klima

Rostliny mohou být velmi rozmanité a některé jsou zimním podmínkám přizpůsobeny lépe než jiné. Pro chladné podnebí se nejvíce doporučují trvalky a keře, které mají určitou odolnost a vydrží teploty pod bodem mrazu a mrazy. Navíc některé cibuloviny, například narcisy, jsou ideální pro přežití zimy a od jara nabízejí krásné květy. Je také třeba se ujistit, že zóna, ve které rostlinu vysazujete, je pro ni vhodná. Zóny mrazuvzdornosti jsou dobrým ukazatelem toho, které rostliny mohou přežít určité klima. Díky tomu budete vědět, které rostliny mají největší šanci na přežití a které naopak zimu přežijí s menší pravděpodobností.

Používejte techniky na ochranu rostlin před chladem

S příchodem zimy je důležité podniknout kroky k ochraně rostlin před chladem. Existuje řada metod a technik, které můžete použít, abyste zabránili zničení rostlin mrazem a větrem. Zde je několik tipů, které vám pomohou zabránit poškození rostlin mrazem a chladem:

  • Mulčování : pokryjte půdu kolem rostlin vrstvou suchého nebo vlhkého mulče. Zlepšuje se tím zadržování tepla a vytváří se bariéra proti mrazu.
  • Přikrytí : Choulostivé rostliny zabalte do přikrývek, beden nebo textilních plachet, abyste je ochránili před chladem.
  • Prořezávání : odstraňte některé odumřelé větve nebo listy, aby ostatní měly větší šanci na přežití.
  • Zalévání : zalévejte rostliny před setměním, abyste udrželi vlhkost a zabránili mrazu.
Přečtěte si také  Jak správně hýbat rostlinami?

Provedením těchto kroků byste měli být schopni účinně chránit rostliny před chladem a mrazem. Pokud máte velmi citlivé rostliny, můžete také zvážit jejich přemístění do interiéru nebo na teplejší místo. Nezapomeňte, že každá situace je jiná a některé metody mohou být vhodnější než jiné v závislosti na vašem klimatu.

Předcházení škodám způsobeným mrazem a chladem

Zima je pro rostliny náročným ročním obdobím, protože mráz a chlad mohou způsobit vážné škody. Abyste těmto škodám předešli, je třeba učinit několik dalších kroků. Za prvé, rostliny, které byly instalovány letos v létě, je třeba chránit před zimními povětrnostními podmínkami. Toho lze dosáhnout umístěním plachty přes půdu nebo přikrytím rostlin igelitovými pytli. Kromě toho je důležité připravit půdu doplněním kompostu a hnojiva, aby byly kořeny chráněny před chladem. V neposlední řadě je nezbytné pravidelně sledovat stav rostlin a zajistit jim během zimního období dostatek vody. Závěrem je třeba říci, že ochrana pokojových rostlin před chladem může být náročná. Dodržováním 3 rad navržených pro tento úkol však můžete rostlinám poskytnout lepší ochranu , proto je důležité je aplikovat, abyste prodloužili životnost pokojových rostlin a umožnili své pokojové zahradě vzkvétat a prospívat .

Přečtěte si také  Test osobnosti: Vyberte si typ domu a poznejte svůj charakter

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.