Home » 4 domácí tipy, jak se zbavit skvrn od rajčatové omáčky!

4 domácí tipy, jak se zbavit skvrn od rajčatové omáčky!

Každý se někdy potýkal s odolnými skvrnami od rajčatové omáčky. Ať už se jedná o nehodu s oblíbeným jídlem nebo skvrnu na nové bílé košili, je důležité vědět, jak je odstranit.

V tomto článku vám dáme 4 tipy, jak se zbavit skvrn od rajčatové omáčky, a ukážeme vám, jak je ošetřit přírodními a snadno dostupnými ingrediencemi. Postupujte podle těchto domácích tipů a zbavte se těchto skvrn rychle a bez námahy!

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Laundry Day 831 (@golaundryday)

Používejte tekuté mýdlo a horkou vodu

Použití jednoduchého tekutého mýdla a horké vody je účinnou metodou praní většiny oděvů. Potřebujete pouze dostatečné množství tekutého mýdla a horkou vodu.

Mýdlo můžete nalít přímo na oděv nebo do pračky. Poté použijte vlhký hadřík, kterým mýdlo jemně vetřete do tkaniny. Jakmile jsou všechny skvrny odstraněny, opláchněte oděv čistou vodou. Poté vysušte na vzduchu nebo v pračce podle pokynů výrobce.

Přečtěte si také  Vizuální úkol: Určete 10 rozdílů mezi těmito dvěma obrázky za méně než 40 sekund!

Na odolné skvrny použijte čpavek

Pokud se potýkáte s těžko odstranitelnými skvrnami, je velmi účinným nástrojem čpavek. Dokáže rozpustit většinu nečistot, aniž by poškodil povrch.

Chcete-li použít čpavek, smíchejte jeden díl čpavku s 16 díly vody a směs naneste na skvrnu pomocí hadříku nebo vatového tamponu. Nechte několik minut působit a poté důkladně opláchněte.

Dávejte pozor, abyste čpavek nepoužívali na křehké tkaniny, dřevěné povrchy nebo barevné látky. Pokud si nejste jisti, zda přípravek nepoškodí povrch, vyzkoušejte před zahájením práce malou plochu.

Vyzkoušejte bílý ocet a jedlou sodu

Na odolné skvrny můžete zkusit použít bílý ocet a jedlou sodu. Tyto výrobky mohou být velmi účinné a často jsou šetrnější než odstraňovače skvrn ve spreji nebo v prášku.

Je však důležité tyto produkty vyzkoušet na malé ploše, abyste se ujistili, že látku nepoškodí.

Zde je několik tipů pro použití těchto výrobků:

  • Smíchejte jeden díl bílého octa se třemi díly teplé vody.
  • Směs naneste na skvrnu a nechte působit 10 minut.
  • Dobře opláchněte teplou vodou.
  • Použijte roztok jednoho dílu jedlé sody a tří dílů horké vody.
  • Nechte působit 5 minut.
  • Opláchněte teplou vodou.
Přečtěte si také  Logický test: otestujte své IQ a najděte kód do 30 sekund!

Pokud skvrna přetrvává, opakujte operaci, dokud se zcela nezmenší.

V případě velmi obtížných skvrn je vhodné použít odstraňovač skvrn ve formě spreje nebo prášku, který bude při odstraňování skvrn účinnější.

Ve všech případech je nutné dodržovat pokyny na etiketě a zkontrolovat, zda jsou zvolené přípravky vhodné pro danou tkaninu.

Odstraňování skvrn pomocí odstraňovače skvrn ve spreji nebo prášku

Odstraňovač skvrn ve spreji nebo v prášku je velmi účinný při odstraňování odolných skvrn. Je k dispozici jako koncentrát, který lze zředit horkou vodou a vytvořit tak tekutý roztok, nebo jako prášek, který lze aplikovat přímo na tkaninu.

Vyberte správný typ přípravku pro danou skvrnu a tkaninu a před použitím přípravku si přečtěte návod k použití. Je důležité pečlivě dodržovat pokyny, abyste dosáhli uspokojivého výsledku a předešli jakémukoli riziku pro zdraví a životní prostředí.

Přečtěte si také  3 znamení, která budou mít v únoru 2023 neuvěřitelnou šanci!

Doporučuje se postupovat v dobře větraném prostoru a používat rukavice na ochranu pokožky před chemickými látkami obsaženými v těchto přípravcích.

Po nanesení přípravku jej nechte několik minut působit a poté jej opláchněte velkým množstvím vody. Poté se důrazně doporučuje postup několikrát opakovat, dokud nebude skvrna zcela odstraněna. Pokud nezaznamenáte okamžité zlepšení, neváhejte přejít na jinou metodu.

Skvrny od rajčatové omáčky lze odstranit velmi obtížně, ale díky těmto 5 domácím tipům je lze odstranit snadno a pomocí přírodních produktů. Pomocí těchto tipů můžete skvrny odstranit rychle, bez poškození tkaniny a bez použití chemikálií.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.