Home » 4 tipy, jak se vyhnout nepříjemnému zápachu z bot!

4 tipy, jak se vyhnout nepříjemnému zápachu z bot!

Potýkali jste se někdy s nepříjemným zápachem, který se vám hromadil v botách? Pokud ano, víte, jak nepříjemné to může být. Naštěstí existuje několik jednoduchých a snadných tipů, jak šíření těchto nepříjemných pachů zabránit.

V tomto článku se s vámi podělím o 4 nejlepší domácí tipy, jak se vyhnout nepříjemnému zápachu v botách. Připravte se tedy dát nepříjemnému zápachu sbohem!

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Eco whiff (@eco_whiff)

Sanitace vnitřku obuvi

Péče o obuv je nezbytná pro zachování jejího dobrého vzhledu. Doporučuje se pravidelné čištění a dezinfekce, aby byl vnitřek bot čistý.

Prvním krokem je odstranění nahromaděných nečistot, například pomocí kartáčku. Poté můžete použít mýdlo nebo prostředek na mytí nádobí zředěný trochou teplé vody, abyste zlikvidovali některé zárodky.

Po vyčištění je však důležité boty důkladně opláchnout a vysušit.

Vlhkost může poškodit kůži nebo plátno a podpořit růst bakterií. Abyste tomu zabránili, můžete použít přírodní produkty, které pohlcují vlhkost a udržují dobrou hygienu v interiéru.

Přečtěte si také  Pozorovací test: Najdete 3 rozdíly mezi těmito dvěma obrázky? Jen ti nejpozornější je snadno rozeznají.

Například umístěním směsi jedlé sody a soli do bot lze snadno dosáhnout uspokojivých výsledků.

Použití přírodních produktů

Boty lze udržovat svěží a zdravé používáním přírodních produktů. Chemikálie mohou poškodit kůži, proto je důležité používat k dezinfekci obuvi přírodní prostředky.

Olivový olej je dobrým prostředkem, který dodá botám extra lesk a utěsní je a impregnuje. Olivový olej můžete také smíchat s citronovou šťávou, abyste botám dodali svěží vůni.

Dalším přírodním produktem, který je ideální pro pohlcování vlhkosti a zápachu, je prášek z jedlé sody. Jednoduše nasypte trochu jedlé sody dovnitř bot a nechte ji tam několik hodin působit. Uvidíte, že vaše boty budou vonět svěžeji a čistěji.

Rychlé sušení bot

Pokud chcete boty rychle vysušit, existuje několik metod, které lze dodržet. První z nich je nechat je na čerstvém vzduchu. Tato metoda je však méně účinná, pokud je v místnosti vlhko a počasí není pro tuto techniku vhodné.

Přečtěte si také  Geniální trik, jak vyčistit špinavou a zanesenou troubu: bude zase zářivě čistá

V takovém případě můžete použít vysoušeč obuvi. Jedná se o zařízení, které rozptyluje teplý vzduch a boty v krátké době vysuší. Pro lepší účinnost jej můžete také kombinovat s čisticími prostředky.

Existují také speciální výrobky pro rychlé sušení obuvi bez poškození materiálu:

  • Absorpční gely pro odstranění vlhkosti
  • Rychleschnoucí spreje
  • absorpční tyčinky

Tyto výrobky jsou obvykle vyrobeny z přírodních látek, což z nich činí velmi zajímavé řešení pro rychlé vysušení obuvi bez poškození její kvality. Tyto výrobky pravděpodobně najdete v místním obchodě nebo na internetu.

Pudrování obuvi pro absorpci vlhkosti

K pohlcení vlhkosti uvnitř bot můžete použít prášek. Existují výrobky určené speciálně pro tento účel, ale můžete použít i přírodní produkty, jako je jedlá soda nebo mastek.

Jednoduše nasypte trochu pudru dovnitř bot před každým nošením a po něm. Pudr absorbuje přebytečný pot a vlhkost, takže boty budou svěžejší a pohodlnější.

Přečtěte si také  IQ test: Poznáte 3 rozdíly na obrázku této ženy? Pak jste inteligentní člověk.

Zabraňuje také růstu bakterií a nepříjemnému zápachu, což je velmi důležité pro vaše zdraví. V neposlední řadě pravidelným pudrováním bot prodloužíte jejich životnost a udržíte podrážky a vnější kůži v dobrém stavu.

Po seznámení se 4 tipy, jak předcházet zápachu obuvi, doufáme, že jste našli řešení pro vaši situaci. Používání hlinitého prášku a hlinitého kamene jsou velmi účinné způsoby, jak udržet boty svěží a zdravé.

Je důležité si uvědomit, že tyto domácí tipy nejsou rychlým řešením a že je nutné o boty pečovat jejich pravidelným čištěním.

 

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.