Home » 5 rostlin, které udrží pavouky, mravence, komáry a štíry mimo váš domov

5 rostlin, které udrží pavouky, mravence, komáry a štíry mimo váš domov

Nedaří se vám zbavit se pavouků, mravenců, komárů a štírů ve vaší domácnosti? Nebojte se, existuje jednoduché a přírodní řešení, které nevyžaduje použití chemických látek.

Rostliny jsou nejlepším způsobem, jak tento nežádoucí hmyz z vašeho domova vyhnat. V tomto článku vám představíme pět rostlin, které vám pomohou tento hmyz z vašeho domova vypudit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Healthapta (@healthapta)

Přínosy rostlin

Rostliny jsou významným přínosem pro výzdobu interiéru i exteriéru vašeho domova. Jsou velmi praktické, protože dodávají vašemu prostoru přirozený a elegantní nádech. Výhody rostlin však zdaleka přesahují rámec dekorace.

Rostliny mohou také pomoci zlepšit kvalitu vzduchu v interiéru, například tím, že pohlcují škodlivé látky vznikající při vytápění nebo osvětlovacích zařízeních.

Kromě toho může vlhkost produkovaná některými rostlinami pomoci snížit hladinu vlhkosti v místnosti, což je v zimě velmi užitečné. Některé rostliny mají navíc léčivé vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit některé fyzické a psychické příznaky.

Přečtěte si také  Horoskop pro 13. června 2023: Zjistěte, jaká budoucnost vás čeká podle vašeho znamení!

Máta peprná: silný repelent

Máta peprná je již dlouho považována za vynikající repelent. Za její schopnost odpuzovat hmyz jsou zodpovědné éterické oleje obsažené v rostlině.

Při aplikaci na pokožku dokáže chránit před komáry a dalšími škůdci po dobu několika hodin.

Ve směsi s rostlinnými oleji lze mátu peprnou aplikovat přímo na pokožku. Kromě toho ji lze k odpuzování hmyzu rozptýlit do vzduchu pomocí difuzéru nebo rozprašovače.

Je však důležité si uvědomit, že pouhé vysazení máty peprné nebo její pěstování v blízkosti nestačí k tomu, abyste hmyz odehnali. Účinnějším způsobem použití této rostliny by bylo aplikovat ji přímo na pokožku nebo rozptýlit její éterické oleje do vzduchu.

Exotické rostliny pro hubení hmyzu

Exotické rostliny mohou být zajímavým řešením pro hubení hmyzu. Některé z nich mohou být velmi užitečné při likvidaci komárů, much, vos, mravenců a dalších drobných nežádoucích tvorů. Jsou velmi účinné a poskytují dobrou ochranu. Zde jsou některé exotické rostliny, které jsou známé svými vlastnostmi proti hmyzu:

  • Pelyněk
  • Tymián
  • Levandule
  • Rozmarýn
  • Citronová tráva
  • Eukalyptus
Přečtěte si také  Týdenní horoskop na 01. - 07. května 2023: Týden plný příležitostí pro každé znamení zvěrokruhu!

Všechny tyto exotické rostliny patří do čeledi Lamiaceae a jsou známé svými repelentními vlastnostmi. Nejúčinnější jsou levandule a rozmarýn, protože vydávají velmi příjemnou vůni, která odpuzuje hmyz.

Jejich barevné květy navíc tvoří okouzlující dekoraci vaší zahrady. Velmi užitečné pro ochranu před hmyzem mohou být i další méně obvyklé rostliny, jako je pelyněk nebo tymián.

Jak tyto rostliny pěstovat doma?

Pěstování rostlin doma je jednoduchý a přirozený způsob, jak se zbavit nežádoucího hmyzu. Nejdříve je třeba vybrat slunné místo.

Exotické rostliny proti hmyzu, jako je máta peprná, potřebují alespoň 4 hodiny slunečního světla denně. Důležitá je také příprava půdy.

Do půdy přimíchejte kompost, abyste zlepšili její strukturu a úrodnost. Kořeny se pak mohou snadno šířit a živiny jsou pak pro kořeny dostupné. Měli byste také přidat hnojivo.

Hnojiva pomáhají rostlině snáze přijímat živiny, které potřebuje k růstu. V neposlední řadě dbejte na pravidelné zalévání. Rostliny odolné proti hmyzu potřebují hodně vláhy a měly by být zalévány alespoň jednou týdně.

Přečtěte si také  Znamení zvěrokruhu, která dělají nejpřísnější rodiče. Zjistěte, zda jste jedním z nich!

Jakmile se postaráte o tyto důležité kroky, můžete si užívat výhod exotických rostlin proti hmyzu.

Závěrem lze říci, že rostliny mohou být účinným způsobem, jak se zbavit pavouků, mravenců, komárů a štírů ve vaší domácnosti.

Je však důležité věnovat pozornost tomu, jak rostliny rozmístíte, aby mohly správně fungovat. Jakmile budete mít na svém místě správné rostliny, měli byste zaznamenat výrazné snížení výskytu tohoto nepříjemného hmyzu.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.