Home » 6 důvodů, proč vás vaše kočka (konečně) sleduje

6 důvodů, proč vás vaše kočka (konečně) sleduje

Nejlepším způsobem, jak zjistit, proč vás kočka pronásleduje, je porozumět jejímu chování. V tomto článku z roku 2023 se podíváme na 5 možných důvodů, proč vás vaše kočka pronásleduje po celém domě.

Kotě má tendenci následovat svého pána.

Všechna malá koťata mají přirozenou tendenci následovat svého pána všude. Svého majitele často vnímají jako druhou matku, která jim dává jídlo, mazlí se s nimi a stará se o ně. Když vyrostou, stanou se samostatnějšími a nakonec najdou rovnováhu.

Jaké je řešení?

Aby se tento jev nezhoršoval, je důležité zajistit, aby kotě správně rostlo, a nepřekrývat ho. Kočka se pak naučí žít samostatně po vašem boku.

Vaše kočka si myslí, že jste kořist

Kočky jsou dravci a jejich instinkt je může vést k tomu, aby vás sledovaly, protože vás považují za nějakou „bytost“, kterou potřebují ulovit. Když vás kočka pozoruje, snaží se vám porozumět a předvídat, co uděláte příště.

Jaké je řešení?

Tento typ chování lze změnit omezením množství her, které v něm podporují lovce. Interaktivní hračky a škrabadla jsou vynikající možností, jak kočku zaměstnat a udržet ji zvědavou.

Přečtěte si také  Vizuální hádanka: Najděte 4cípou hvězdu ukrytou na tomto obrázku

Vaše kočka hledá společnost

Mnoho koček trpí určitou formou úzkosti, pokud jsou delší dobu samy. Když jste doma, vaše kočka vyhledává vaši společnost, aby se zbavila samoty. To může vysvětlovat, proč vás vaše kočka neustále pronásleduje.

Jaké je řešení?

Pokud vaše kočka trpí problémy s osamělostí, musíte jí poskytnout bohaté a podnětné prostředí. Můžete si koupit speciální hračky pro úzkostné kočky a kočičí stromy, které vaši kočku zabaví, když jste pryč.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lenka Protivová (@protivinek)

Vaše kočka se snaží chránit své teritorium

Některé kočky se mohou chovat ochranitelsky a následovat vás, protože jsou vázány na své teritorium a chtějí ho chránit před vniknutím zvenčí. Pokud se vaše kočka zdá být velmi majetnická a agresivní vůči návštěvníkům, může to být známka toho, že se snaží zajistit si svůj prostor.

Přečtěte si také  Lehký meruňkový koláč, ideální recept na svačinu, kterou můžete připravit se svými dětmi.

Co dělat?

Je důležité, aby se vaše kočka cítila ve vašem domě dobře, jinak může být úzkostná a může si vytvořit teritoriální postoj. Nejlepším řešením je zajistit kočce dostatek pozornosti a mazlení, abyste jí dali najevo, že jste její ochránce.

Vaše kočka vás potřebuje

Většina koček je poměrně samostatná, ale některé mohou potřebovat více pozornosti než jiné. Jsi pro ně útočištěm a tvá přítomnost je uklidňuje. Stálá přítomnost kočičího společníka znamená, že potřebuje vaši náklonnost a ujištění.

Jaké je řešení?

Když kočka cítí potřebu být neustále s vámi, je třeba jí věnovat více pozornosti a náklonnosti. Udělejte si na svou kočku čas a ujistěte se, že je v pohodlí a spokojená.

Vaše kočka má zdravotní problém

V některých případech může chování vaší kočky souviset se zdravotním problémem. Například některá neurologická onemocnění mohou způsobit nekontrolovatelnou úzkost a vést k tomu, že vás kočka bude pronásledovat. Proto je důležité, abyste svého mazlíčka pečlivě sledovali a poradili se s veterinářem, pokud si všimnete jakýchkoli neobvyklých změn v jeho chování.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Catio.cz (@catiocz)

Jaké je řešení?

Pokud má vaše kočka zdravotní problémy, je návštěva veterináře nezbytná. Po stanovení diagnózy bude veterinární lékař schopen navrhnout vhodnou léčbu a doporučit další opatření, která pomohou vaší kočce získat zpět rovnováhu.

Přečtěte si také  Horoskop na 07. června 2023: Pohled na osud 12 znamení zvěrokruhu!

Závěrem lze říci, že chování vaší kočky závisí na mnoha faktorech a liší se v závislosti na věku, plemeni a potřebách vašeho mazlíčka. Když pochopíte, proč vás kočka pronásleduje, budete moci lépe podniknout potřebné kroky ke zlepšení její pohody a k její větší nezávislosti.

 

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.