Home » Co dělat na zahradě v únoru?

Co dělat na zahradě v únoru?

Zahrady jsou krásným místem ke zkrášlení po celý rok. V únoru můžete o svou zahradu pečovat mnoha způsoby.

Ať už máte malou nebo velkou zahradu, existují tipy, jak ji zkrášlit a zútulnit.

V tomto článku vám poskytneme několik tipů, jak se o zahradu v únoru co nejlépe starat.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZAHRADA JEŽEK (@zahradajezek)

Příprava půdy na nadcházející sezónu

Když se vrátí teplé počasí, je ideální čas začít připravovat zahradu na nadcházející sezónu.

Prvním krokem je řádná příprava půdy pro nové výsadby. Doporučuje se půdu převrátit, aby se v ní promíchaly organické látky a provzdušnila se.

Jakmile je to hotovo, měla by být upravena přimícháním kompostu nebo hnojiva bohatého na dusík. Poté je třeba půdu uhladit a vytvořit brázdy, které usnadní zavlažování a odvodnění.

Jakmile je půda připravena, můžete přejít k dalšímu kroku: výsevu semen a výsadbě rostlin. Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité dodržovat návod k použití semen a rostlin, protože každá odrůda má svá specifika. Jakmile je vše na svém místě, rostliny pravidelně zalévejte a užívejte si čas strávený na zahradě!

Přečtěte si také  Horoskop na týden od 03. do 09. července 2023: Připravte se na týden plný velkých otřesů!

Hnojení kvetoucích rostlin

Kvetoucí rostliny potřebují ke svému růstu a vývoji určité živiny a také správné hnojení. Pro výběr správného hnojiva je důležité znát složení půdy a typ kvetoucí rostliny, kterou chcete pěstovat.

Poté je třeba vědět, v jakém množství a jak často přípravek aplikovat. Doporučuje se používat organická hnojiva, protože poskytují dlouhodobou výživu a jsou šetrná k životnímu prostředí.

Některá hnojiva mohou při aplikaci příliš velkého množství způsobit popáleniny na listech rostlin. Proto si pečlivě přečtěte pokyny na obalu, abyste se vyhnuli jakémukoli riziku.

Po výběru vhodného hnojiva pro vaši zahradu je třeba správně provést aplikaci. Začněte tím, že hnojivo rozprostřete kolem kořenů rostlin a malými vidlemi jej promíchejte s půdou.

Poté důkladně zalijte, aby se živiny dostaly do půdy. Mějte na paměti, že hnojivo není zázračný roztok a že jeho úrodnost je třeba udržovat tím, že budete dbát na množství vody, odvodnění a povětrnostní podmínky.

Přečtěte si také  Objevte naše tipy, jak se vyhnout starostlivému úklidu po návratu z dovolené!

Úklid a pletí zahrady

Každou sezónu je nutné zahradu udržovat čistou a zdravou. Začněte důkladným úklidem: odstraňte odumřelé listí, rostoucí plevel a veškeré odpadky, které se na zahradě mohou nacházet.

Poté přejděte k pletí. Záhony a zeleninovou zahradu ošetřujte ručně vytrháváním plevele ručně nebo pomocí speciálního nářadí. K likvidaci nežádoucího plevele můžete použít také chemické prostředky přizpůsobené vaší půdě.

Pro vaše pohodlí uvádíme seznam užitečných nástrojů pro údržbu zahrady:

  • rýč
  • motyčka
  • vidle
  • hrábě
  • elektrický plečkovač
  • sekačka na trávu
  • nůžky na živý plot
  • chemické přípravky přizpůsobené půdě

S těmito nástroji jste připraveni začít s úklidem a pletím zahrady pro skvělou nadcházející sezónu!

Výsadba jarní zeleniny a květin

Po přípravě půdy a odstranění plevele můžete vysadit jarní zeleninu a květiny. Jedná se o jeden z nejzajímavějších kroků v zahradničení.

V závislosti na ročním období a regionu, ve kterém žijete, můžete začít sázet zeleninu, například mrkev, rajčata a pórek. Je důležité vybrat odrůdy vhodné pro váš region a vysadit semena nebo sazenice do správné hloubky.

Přečtěte si také  Horoskop na 04. června 2023: váš astrologický průvodce pro nezapomenutelný den!

Po zasazení zeleniny můžete zahradu zkrášlit jarními květinami. Velmi oblíbené jsou odrůdy, jako jsou zvonky, hřebíček a měsíček, které dobře rostou ve většině oblastí.

Dbejte na to, abyste květiny sázeli v dostatečné hloubce a vzdálenosti, aby se nepřekrývaly.

Teprve po dokončení výsadby začne vaše zahrada získávat tvar. Přestože se jedná o zdlouhavý krok, je velmi užitečný a může být velkou zábavou, pokud věnujete čas přemýšlení o různých druzích rostlin, které lze na zahradě vysadit.

Jakmile je vše na svém místě, můžete si užívat krásného jarního počasí a obdivovat plody své práce.

Zahrada je místem, kde můžete prožít krásné a pohodové chvíle bez ohledu na roční období. Únor je ideálním měsícem pro zahájení přípravných a úklidových prací, abyste se připravili na další sezónu.

Při péči o zahradu je možné se věnovat zábavným a kreativním činnostem. Díky tomu bude vaše zahrada na konci jara krásnější a produktivnější.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.