Home » Čokoládové muffiny: snadný a chutný recept!

Čokoládové muffiny: snadný a chutný recept!

Dnes vás naučíme, jak připravit lahodný a chutný recept: čokoládové muffiny. Tento snadno připravitelný recept je ideální na svačinu nebo na malé občerstvení během chvilky odpočinku s rodinou nebo přáteli. Při přípravě těchto vlhkých a chutných muffinů postupujte podle následujících kroků.

Ingredience pro 4 osoby

– 200 g mouky ;
– 1 balení prášku do pečiva ;
– 2 vejce ;
– 80 g cukru ;
– 120 g rozpuštěného másla
– 1/2 čajové lžičky soli;
– 240 ml plnotučného mléka;
– 100 g čokoládových lupínků.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Renatiny dorty (@renatiny_dorty)

Fáze přípravy

1. Předehřejte troubu na 180 °C.
2. V míse smíchejte mouku, prášek do pečiva a sůl.
3. Přidejte cukr a vejce a míchejte, dokud nebude těsto hladké.
4. Přilijte mléko a rozpuštěné máslo a znovu promíchejte do hladka.
5. Do těsta přidejte čokoládové lupínky a dobře promíchejte.
6. Lžící rozdělte těsto do formiček na muffiny a pečte asi 20 minut dozlatova.
7. Po upečení vyjměte muffiny z trouby a před konzumací je nechte vychladnout.

Přečtěte si také  Vizuální test: 4 emotikony se liší od ostatních. Dokážete je rozpoznat?

Původ receptu na muffiny s čokoládovými kousky

Čokoládové muffiny jsou jedním z nejoblíbenějších dezertů všech dob. Recept pochází z doby před více než dvěma stoletími a byl vytvořen anglickými pekaři. Jeho obliba se rozšířila po celém světě a najdete ho v pekárnách a kavárnách téměř ve všech zemích.

Původně se muffiny podávaly ploché a suché, ale postupem času je pekaři začali doplňovat různými přísadami, aby byly chutnější. Mezi oblíbené náplně patřily čokoládové lupínky. Čokoládové lupínky se staly oblíbenou polevou, protože dodávají sladkost a dobrý pocit v ústech.

Dnes jsou muffiny s čokoládovými lupínky jedním z nejoblíbenějších receptů a najdete je po celém světě. Jsou ideální k snídani nebo svačině a jejich příprava je snadná.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.