Home » Domácí tip: jak odstranit skvrnu od laku na nehty z látky?

Domácí tip: jak odstranit skvrnu od laku na nehty z látky?

Určitě jste se už někdy ocitli v takové situaci: oblékáte se a zjistíte, že máte svetr nebo šaty potřísněné lakem na nehty.

Nepropadejte panice! V tomto článku vám nabízíme několik domácích tipů, jak snadno odstranit skvrnu od laku na nehty z látky.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par (@oddishgal777)

Připravte si potřebné nástroje

Než začnete čistit skvrnu od laku na nehty, je důležité připravit si správné nástroje. K tomu budete potřebovat speciální odstraňovač laku na nehty, čistý měkký hadřík a papírovou utěrku.

Ujistěte se, že rozpouštědlo, které jste zvolili, je vhodné pro čištěnou tkaninu. Jakmile jsou všechny nástroje na místě, můžete přejít k dalšímu kroku.

Vyzkoušejte rozpouštědlo na skrytém kousku látky.

Než začnete, je důležité vyzkoušet rozpouštědlo na malém skrytém kousku tkaniny, abyste se ujistili, že přípravek nepoškodí. Za tímto účelem si vyberte nenápadnou a pouhým okem neviditelnou oblast a rozpouštědlo naneste opatrně, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Přečtěte si také  Klobása rougail, západoindický recept, který vás zahřeje, snadno se připravuje a není drahý!

Poté místo prohlédněte, abyste se ujistili, že nedošlo ke změně barvy nebo materiálu. Pokud tomu tak není, můžete pokračovat v dalších krocích a aplikovat rozpouštědlo přímo na skvrnu.

Použití rozpouštědla na skvrnu od laku na nehty

Když jste připraveni aplikovat rozpouštědlo, měli byste vždy používat rukavice a ochranné brýle. Poté vezměte vatový tampon a namočte jej do rozpouštědla, abyste vyčistili nehty. Nenanášejte příliš velké množství rozpouštědla, protože by mohlo dojít k poškození látky.

K potření skvrny můžete použít také houbičku namočenou v rozpouštědle. Dbejte na to, abyste ani v tomto případě netřeli příliš, protože by mohlo dojít k dalšímu poškození. Zde jsou uvedeny následující kroky:

  • Nasaďte si rukavice a ochranné brýle.
  • Navlhčete vatový tampon rozpouštědlem.
  • Jemně otřete skvrnu od laku na nehty.
  • V případě potřeby postup opakujte.

Nakonec místo opláchněte vlhkou houbou, abyste odstranili zbytky rozpouštědla.

Přečtěte si také  Horoskop pro únor 06 2023: Taureané jsou sebevědomější a optimističtější než kdy jindy!

Tkaninu vyperte a vysušte

Po řádném použití rozpouštědla je čas látku vyprat, aby se odstranily veškeré stopy laku na nehty.

Doporučujeme prát látku ve studené vodě s použitím jemného pracího prostředku bez amoniaku. Je důležité tkaninu dobře vymáchat, aby se odstranily všechny zbytky přípravku a zajistila se bezpečnost. Po vyprání zbývá tkaninu pouze vysušit.

Pomocí ručníku odstraňte přebytečnou vlhkost a poté nechte tkaninu uschnout na vzduchu. Nepoužívejte bubnovou sušičku, protože teplo může poškodit tkaninu nebo zanechat nevratné skvrny. Před dalším krokem je důležité zkontrolovat, zda skvrna zcela zmizela.

Doufáme, že vám tento domácí tip pomůže odstranit skvrny od laku na nehty z vašich tkanin. Pomocí směsi alkoholu a vody můžete snadno odstranit tyto nevzhledné skvrny, aniž byste poškodili tkaniny.

Pokud je skvrna obzvláště odolná, můžete směs nechat působit déle nebo operaci zopakovat. Nezapomeňte směs vyzkoušet na malé ploše tkaniny před použitím většího množství.

Přečtěte si také  Tato tři znamení zvěrokruhu jsou nejromantičtější: jste pro?

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.