Home » Hlavolam: Vyřešte tento hlavolam přesunutím figurek na hrací ploše v 5 tazích tak, abyste získali 1 vodorovnou a 1 svislou řadu stejných figurek.

Hlavolam: Vyřešte tento hlavolam přesunutím figurek na hrací ploše v 5 tazích tak, abyste získali 1 vodorovnou a 1 svislou řadu stejných figurek.

Tato hádanka dne vám umožní zhodnotit, jak dobří jste v logice. I když jste šachy dosud nehráli, není tento test nijak složitý.

Nejdůležitější je vyřešit ho co nejrychleji, protože géniové uvažují velmi rychle.

Jak tento hlavolam vyřešíte?

Podívejte se na obrázek šachovnice níže, která se skládá ze dvou druhů figurek. Vaším úkolem je provést s těmito figurkami přesně 5 tahů.

Musíte se ujistit, že máte 1 vodorovnou a 1 svislou řadu stejných figurek. Před provedením tahu neváhejte dlouze přemýšlet.

© Finefish

Proč se snažit vyřešit tuto hádanku?

Právě pokus o vyřešení tohoto hlavolamu vám dává příležitost odpoutat se od stresu každodenního života. I když nejste dobří v šachu, budete moci rozvíjet kognitivní schopnosti tím, že se pokusíte najít odpověď na tento test.

Zveme vás, abyste klikli na „Další“ níže a objevili řešení na další stránce.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.