Home » IQ test: detektivní práce s matematickým nádechem! Vyřešte problém a dokažte, že váš mozek je chytrý.

IQ test: detektivní práce s matematickým nádechem! Vyřešte problém a dokažte, že váš mozek je chytrý.

Cílem tohoto testu je vyřešit matematickou rovnici. Abyste prošli, musíte najít správnou odpověď. Nebude to zdaleka jednoduché. Mnozí vyzyvatelé se s tím potýkali. Abyste měli co největší šanci na úspěch, musíte se maximálně soustředit. Musíte být také vytrvalí a trpěliví. Řešení bude těžké najít, ale snaha o jeho nalezení je skvělým cvičením pro mozek.

Test IQ spočívá v pochopení logické souvislosti a matematického vztahu mezi 3 rovnicemi. Musíte určit číslo odpovídající každé číslici a získat tak konečný výsledek. Proveďte svůj malý výpočet a podívejte se níže, zda jste to pochopili správně.

Rovnice 1

Tento první vztah je snadno pochopitelný. Máte 3 stejné rtěnky, jejichž součet je 30. Vydělte 30 třemi a získáte hodnotu 10 za rtěnku.

Rovnice 2

V této rovnici máte 1 rtěnku přidanou ke 2 kompaktům s make-upem. Již víme, že hodnota rtěnky je 10 a odpověď na úlohu je 20. Odečtením těchto dvou hodnot získáme 10, což je hodnota 2 kompaktů. Vydělením 10 dvěma pak získáme hodnotu každého kompaktu, která je 5.

Přečtěte si také  Matematická hádanka: Podaří se vám vyřešit tento náročný a fascinující matematický úkol?

Rovnice 3

Podle stejného principu řešení se od prvku, jehož hodnota je známá, v tomto případě kompaktního, tedy 5, odečte součet rovnice, který je 9. Tím získáme zbytek 4, což je součet 2 párů laků na nehty. Vydělením 4 číslem 2 získáme 2, což je hodnota jednoho páru laků na nehty.

Rovnice 4

Na základě této poslední rovnice získáme konečnou odpověď na test IQ. Jednoduše nahraďte hodnoty jednotlivých piktogramů a proveďte operaci. Dávejte pozor na prioritu značek, abyste se nezmýlili.

Například kompaktní make-up má hodnotu 5, zatímco rtěnka 10. U laku na nehty se přesvědčte, že je k dispozici pouze jedna lahvička. Vydělte tedy 2 (hodnotu páru laků na nehty) číslem 2 a dostanete 1. V poslední rovnici použijete číslo 1.

Nahraďte tedy každý symbol odpovídajícím číslem a proveďte operaci, přičemž dbejte na to, abyste začali násobením. Takže máte: 5 + 1 * 10. Vynásobíte 1 * 10 a pak k tomu přičtete 5. Obvykle jich dostanete 15. Pokud jste našli tuto odpověď, pak vám gratulujeme, protože jste prošli IQ testem.

Přečtěte si také  Denní horoskop pro čtvrtek 22. prosince 2022: Býk má před sebou krásný pracovní den, Blížence zasáhne vánoční shon.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.