Home » IQ test: Dokážete najít hodnoty X a Y v této pyramidě za méně než 60 sekund?

IQ test: Dokážete najít hodnoty X a Y v této pyramidě za méně než 60 sekund?

V dnešním testu budete muset určit hodnotu neznámých v pyramidě. Mimochodem, věděli jste, že písaři, kteří stavěli pyramidy, jsou vynikající matematici?

Museli vypočítat přesný počet kvádrů a dodržet konstantní sklon 52 stupňů, aby získali dokonalou pyramidu. Jste vynikající matematik? Toto cvičení, které využívá logiku, vám napoví více o vašich schopnostech.

© Finefish

 

Jak můžete tento matematický problém vyřešit?

Abyste našli řešení této matematické úlohy, musíte určit hodnoty X a Y pomocí určité úvahy.

Každý řádek má logickou posloupnost a výsledek má vliv na další řádek. Obtížnost této hry spočívá také v nalezení odpovědi za méně než 60 sekund. Při řešení této hádanky je proto důležité být rychlý a pozorný.

Malá nápověda k nalezení řešení

Ačkoli tento test vypadá na první pohled jednoduše, ve skutečnosti je obtížný a zvládnou ho jen matematicky nejnadanější lidé.

Přečtěte si také  Štěstí a bohatství: čínské astrologické předpovědi na týden od 11. do 17. září 2023

Pro úspěšné vyřešení je důležité začít od základny pyramidy a doplnit otazníky. Vaše matematické schopnosti nebudou stačit a budete muset najít souvislost mezi čísly.

Chcete-li tento test zvládnout, zbavte se časového tlaku a nenechte se jím rozptylovat, protože by mohl narušit vaši koncentraci. Nepřeskakujte řádky a postupujte krok za krokem.

Kliknutím na „Další“ níže zobrazíte odpovědi.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.