Home » IQ test: Jste chytřejší než dítě? Dokažte to co nejrychlejším vyřešením této matematické hádanky.

IQ test: Jste chytřejší než dítě? Dokažte to co nejrychlejším vyřešením této matematické hádanky.

Čas od času může být zábavné podívat se a zkusit vyřešit matematické hádanky, které jsou malé děti zvyklé řešit pro kritické myšlení a dovednosti řešení malých problémů.

Proto vám nabízíme tento malý matematický test, abyste si ho mohli vyzkoušet a zároveň se odreagovat. Dokážete tedy tento test vyřešit rychleji než dítě?

Z čeho se tato matematická úloha skládá?

U této hádanky vám bude předložen obrázek. Na něm budou čtyři (4) výpočty. Ty však budou trochu zvláštní v tom, že se nebudou skládat pouze z čísel, ale také z některých ilustrací.

Všimněte si, že výsledky budou vyjádřeny čísly, zatímco sčítání a násobení se provádí mezi obrázky. Vaším úkolem je najít výsledek poslední operace.

K tomu budete muset určit čísla, která jednotlivé ilustrace představují. Mějte na paměti, že se jedná o dětskou hru a že ji musíte zvládnout co nejrychleji.

Přečtěte si také  IQ test: Musíte zjistit hodnotu každého kusu oblečení za 60 sekund!
© Finefish

K čemu slouží tento druh testu z matematiky?

Hlavním účelem je umožnit dítěti rozvíjet jeho mozek a dovednosti, aniž by na něj byl vyvíjen tlak a aniž by bylo unavené.

Tento druh malých hlavolamů pomáhá zdokonalovat analytické schopnosti, optimalizovat logické myšlení a zlepšovat koncentraci a pozorovací schopnosti.

Pro staršího člověka může být zábavné vyzkoušet si tento druh malé výzvy, aby zhodnotil své schopnosti a porovnal je se schopnostmi dítěte. Také to, jak rychle ji zvládnete, určí, zda máte problémy se soustředěním nebo ne, případně zda máte problémy s analytickým nebo logickým myšlením.

Zveme vás, abyste klikli na „Další“ níže a objevili řešení na další stránce.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.