Home » IQ test: Máte dostatečně pevné matematické základy pro vyřešení této rovnice?

IQ test: Máte dostatečně pevné matematické základy pro vyřešení této rovnice?

Patří k vašim oblíbeným činnostem přijímání složitých výzev ? Máte rádi obtížnost a výzvy? Pokud ano, dnešní matematický kvíz se vám bude líbit. Nejenže vám pomůže potrápit mozkové závity, ale také si u něj odpočinete mezi jednotlivými úlohami.

IQ test: „Jaké je řešení rovnice?

Obecně lze říci, že matematické hádanky jsou zábavným způsobem, jak si procvičit mozek a zlepšit své kognitivní schopnosti. Díky nim získáte dovednosti, které potřebujete k snadnějšímu a rychlejšímu vyřešení problému. Ne každý však má schopnost vyřešit je v co nejkratším čase. Abyste takového výkonu dosáhli, musíte věnovat čas úplnému pochopení rovnice, což vám pomůže odhalit úskalí a vědět, jaký přístup nebo metodu zvolit. Pokud jde o dnešní test, musíte najít odpověď na operaci 544 ÷ 8 × 4 + 2 = ?

© finefish

K nalezení výsledného součinu musíte využít své matematické schopnosti. Pokud máte dobrou znalost matematických vzorců, bude to pro vás dětská hra, ale dovolte nám, abychom vám předložili další obtíž. Žádáme vás, abyste tento IQ test vyřešili za méně než 20 sekund.

Přečtěte si také  Jak se starat o brambory?

IQ test: správná odpověď

Jaká je vaše odpověď po 20 sekundách? Myslíte si, že jste našli správné řešení? Chcete-li to zjistit sami, jednoduše objevte odpověď níže.

Řešení

Pro řešení operace 544 ÷ 8 × 4 + 2 = ? je nezbytné znát pravidlo pořadí operací PEMDAS. Bez tohoto pojmu nebudete schopni najít správný výsledek. Konkrétně se jedná o matematický koncept, který upřednostňuje výpočty: nejprve závorky a exponenty, poté násobení a dělení zleva doprava a nakonec sčítání a odčítání zleva doprava. Při aplikaci tohoto principu na naši rovnici je tedy nutné upřednostnit nejprve násobení a dělení. Neobsahuje žádné závorky ani exponenty. Máme tedy 544 ÷ 8, což dává 68. Poté jej vynásobte 4, čímž získáte 272, a jako konečný součin přičtěte 2, čímž získáte 274. Konkrétně máme : 544 ÷ 8 × 4 + 2 = 68 × 4 + 2 = 274.

© finefish

Zjištění 274 znamená, že jste prošli testem IQ a máte dobré kognitivní schopnosti. Můžete si to vynahradit pomocí našich dalších testů inteligence a logiky. Ty vám pomohou zvýšit IQ a zlepšit schopnost řešit složité problémy.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.