Home » IQ test: Na šachovnici je 64 políček, ale kolik je jich celkem? Najděte odpověď za méně než 60 sekund

IQ test: Na šachovnici je 64 políček, ale kolik je jich celkem? Najděte odpověď za méně než 60 sekund

Dnes si vyzkoušíme vaše počtářské dovednosti. Nebudete muset počítat počet políček na desce, ale počet možných kombinací políček, které může obsahovat.

Malá šachová anekdota: věděli jste, že nejdražší šachovnice na světě stojí 1 249 249 eur? Je to šachovnice z 18karátového zlata a drahých kamenů od dvou klenotníků. To byla informační minuta, teď je čas hrát!

Jak uspět v této zdánlivě nemožné výzvě?

Tento test je trochu složitější a pouze lidé s dobrými rozumovými schopnostmi a dobrým zrakem budou schopni najít celkový počet na této šachovnici.

K tomu je důležité zůstat soustředěný a nemrkat, zejména při použití černobílých odstínů, které mohou odvádět vaši pozornost. Budete také potřebovat papír, který vám pomůže. S touto pomocí to bude snazší. V této hře není třeba hledat žádnou skutečnou logiku, musíte jen spočítat co nejvíce políček.

Přečtěte si také  Jak mohu snadno odstranit rez z oken a dveří, aniž bych je musel natírat?

Zvládnete to? Spočítejte počet čtverečků, které vidíte, a přejděte dolů, abyste si ověřili, zda máte správný výsledek.

© Finefish

Kliknutím na tlačítko „Další“ níže zobrazíte řešení na další stránce.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.