Home » IQ test: Otestujte své intelektuální schopnosti a zjistěte výšku stolu za 40 sekund!

IQ test: Otestujte své intelektuální schopnosti a zjistěte výšku stolu za 40 sekund!

Dnešním úkolem je test, který museli vyřešit žáci základní školy v Číně. Test, který se na první pohled zdá jednoduchý, ale je mimořádně složitý.

Přestože je Čína zemí s největším počtem intelektuálů na světě, odpověď na tento test znalo jen několik studentů. Zvládnete ji vyřešit za 40 sekund?

© Finefish

 

Jak zjistit výšku stolu za méně než 40 sekund?

Tento test, který vypadá jako zábava a hra, vám dá zabrat. Nenechte se však zmást zdáním!

Při řešení tohoto matematického problému je třeba vzít v úvahu různé předložené prvky. Máte stůl, myš a kočku a především máte měření. Abyste získali výšku stolu, musíte vymyslet matematickou rovnici, ale jakou? Výšku je možné odhadnout také pomocí vizuální logiky.

Potřebujete pomoc?

Toto cvičení je pro chytré. Je to obtížné a je zcela normální, že uspěli jen někteří čínští studenti.

Přečtěte si také  IQ test: Jste chytří? Dokažte to vyřešením této matematické rovnice za méně než 30 sekund.

Na obrázku jsou zřetelně vidět dvě různé míry. Tyto míry představují vzdálenost mezi dvěma zvířaty, jedním na stole a druhým na podlaze.

Na prvním obrázku je mezera 140 cm a na druhém 110 cm. Rozdíl mezi těmito dvěma obrazy spočívá v převrácení míst, kde se zvířata nacházejí. Dokážete na základě těchto údajů najít odpověď?

Řešení je uvedeno na následující straně. Klikněte na „další“ níže.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.