Home » IQ test: tato hádanka vyžaduje absolutní soustředění a žádné rozptylování! Najděte stejný meloun.

IQ test: tato hádanka vyžaduje absolutní soustředění a žádné rozptylování! Najděte stejný meloun.

Tento IQ test je především vizuální výzvou, která prověří váš zrak, postřeh a především soustředění. Její absolvování prokáže, že máte dobré kognitivní schopnosti. Tento úkol spočívá v nalezení stejných melounů na obrázku. Pokud se na tuto výzvu cítíte, níže se dozvíte, co musíte udělat.

IQ test: prinCip

Jedná se o test s ovocem. Na obrázku máte několik sad rozkrojených melounů, na kterých je jasně vidět jejich dužina se semeny. Každá polovina melounu je jedinečná, kromě dvou, které jsou zcela identické. Z 18 zobrazených plátků musíte najít jeden pár, který vyniká.

Náš tip, jak úspěšně složit IQ test

Abyste našli dva melouny, musíte dávat dobrý pozor. Není snadné se v ovoci zorientovat. Dobře si prohlédněte 18 melounů. Pečlivě je prozkoumejte podle počtu semen a vzoru jejich jader. Cílem je najít dva melouny, které jsou si zcela podobné.

Přečtěte si také  IQ test: Tento úkol je třeba vyřešit za 40 sekund, ale zvládnou ho jen ti nejlepší.

Abyste je našli, musíte přemýšlet inteligentně. Jedná se o dobré cvičení mysli při řešení hádanek a problémů. Musíte mít oči otevřené a věnovat pozornost každému detailu obrázku a každému melounu. V případě potřeby projděte jednotlivé šálky jeden po druhém a prohlédněte je jedním okem, abyste lépe rozeznali jejich vlastnosti.

Nenašli jste pár melounů? Zde je odpověď

Podařilo se vám najít ty dva melouny? Pokud ano, jak dlouho vám to trvalo? Řešení tohoto vizuálního úkolu trvá lidem zpravidla asi jednu minutu. Pokud vám toto cvičení trvalo déle, znamená to, že se musíte více soustředit. Musíte se naučit soustředit pozornost.

Pokud se vám nakonec nepodařilo IQ test vyřešit, i když jste si melouny prohlíželi jeden po druhém, nezoufejte. Stačí se procvičit v jiných testech stejného druhu. Zatím vám přinášíme správnou odpověď na tuto otázku.

Přečtěte si také  IQ test: Pokud jste dobří v matematice, vyřešte tuto rovnici!

První meloun je v prvním sloupci zleva v prostřední řadě. Jeho dvojče je ve třetím řádku ve čtvrtém sloupci zleva. Pokud se podíváte pozorně, zjistíte, že tyto dva plátky jsou naprosto stejné, a to jak z hlediska vzoru, tak z hlediska počtu semen.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.