Home » IQ test: Vyřešte tuto hádanku za 30 sekund, pokud to dokážete. Uvidíme, jak jste chytří!

IQ test: Vyřešte tuto hádanku za 30 sekund, pokud to dokážete. Uvidíme, jak jste chytří!

Testy IQ jsou účinným způsobem měření inteligenčního kvocientu. Tyto zábavné hry stimulují vaši inteligenci prostřednictvím úkolů, které testují vaše pozorovací schopnosti, rychlost myšlení, analytické schopnosti a schopnost řešit problémy.

Zkuste vyřešit dnešní IQ test a dokažte, že jste matematicky inteligentní a bystří.

IQ test: „Jaká je hodnota červeného trojúhelníku?

V tomto IQ testu změříme vaše intelektuální schopnosti pomocí matematické hádanky. Níže máte 3 rovnice, jejichž neznámými jsou tvary: kulatý, čtvercový a trojúhelník.

© Finefish

 

Vaším úkolem bude určit hodnotu trojúhelníku. K tomu, jak jistě chápete, musíte nejprve určit hodnoty ostatních tvarů: kulatého a čtvercového.

Na nalezení logiky výpočtu a vyřešení tohoto matematického problému máte 30 sekund.

Doporučujeme vám, abyste se před počítáním dobře soustředili. Tento matematický test není tak jednoduchý, jak se zdá. Jste připraveni? Začněte!

IQ test: správná odpověď

Třicet vteřin uběhlo rychle. Stačilo vám to k nalezení správné matematické úvahy? V každém případě vám gratulujeme, že jste se snažili! Nyní je čas odhalit správnou odpověď.

Přečtěte si také  IQ test: ten nejtěžší! Pokud jste dobří, nebudete mít problém najít 3 rozdíly na tomto obrázku.

Řešení

Hodnota trojúhelníku je 1. Abyste k tomuto výsledku dospěli, zde je logika výpočtu, kterou byste měli dodržet.

Začněte zjištěním hodnoty kruhu pomocí první rovnice následujícím způsobem:

Kružnice = X. Takže X + X = 10; 2 X = 10 a X = 5. Kruh má tedy hodnotu 5.

Poté zjistěte hodnotu čtverce Y pomocí druhé rovnice takto:

X * Y + Y = 12; 5 Y + Y = 12; 6 Y = 12 a dostaneme Y = 2. To znamená, že X * Y + Y = 12; 5 Y + Y = 12; 6 Y = 12 a dostaneme Y = 2. Hodnota čtverce je 2.

Hodnotu červeného trojúhelníku označeného Z pak získáte pomocí poslední rovnice:

X * Y – Z * X = X nebo 5 * 2 – Z * 5 = 5. Z = 1.

© Finefish

 

Pokud se vám podařilo tento matematický problém vyřešit včas, dobře děláte! Pak jste dokázali, že jste vnímavý člověk s vysokým IQ.

Pokud se vám to nepodařilo, nedělejte si starosti, může to znamenat, že vám chybělo soustředění nebo čas. Pokud si chcete udělat další IQ test, můžete navštívit naše webové stránky!

Přečtěte si také  IQ test: tak snadné! Pečlivý člověk najde dárkovou krabičku mezi stuhami za 8 sekund.

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.