Home » IQ test: Zjistěte, jaký čas by měly nejnovější hodinky zobrazit za pouhých 60 sekund?

IQ test: Zjistěte, jaký čas by měly nejnovější hodinky zobrazit za pouhých 60 sekund?

V dnešním testu budete muset zjistit, jaký čas mají zobrazovat poslední hodinky. Věděli jste, že čas vznikl už dávno? Ve starověku používali Egypťané k měření času sluneční hodiny, zatímco Babyloňané používali vodní hodiny.

Smyslem bylo rozdělit čas podle pohybu slunce, aby bylo možné sledovat den. Bez času by byl náš způsob života méně pohodlný, necháme vás si to představit.

Jak zjistit správný čas?

Tento test je skutečnou hádankou. Je výzvou pro vaši analytickou mysl. Abyste jej zvládli, musíte se usilovně soustředit a moudře využívat své intelektuální schopnosti, abyste dospěli ke správné odpovědi. Musíte používat dedukci, logické uvažování a vhled.

© Finefish

 

Nenechte se odradit jeho složitostí. Pokud si povedete dobře, můžete si osvojit několik dovedností. Zlepšuje vaše analytické schopnosti a rozvíjí vaši duševní pohotovost. Pomáhá také určit váš intelektuální potenciál, protože tento typ hlavolamu se často používá v testech IQ.

Přečtěte si také  IQ test: Pokuste se najít jednu chybu v rekordním čase, 99 % soutěžících neuspělo.

Jak najít výpočet, který vám dá správný čas?

Pro zjištění času na posledních hodinkách je důležitý analytický přístup. Nejprve se musíte pozorně podívat na celý obrázek. Jedná se o poměrně složitou hru, protože nejde o pouhé sečtení nebo odečtení určitého počtu hodin, ale spíše o nalezení logické souvislosti mezi jednotlivými hodinami.

Každé z hodin na obrázku ukazují jiný čas v závislosti na předchozím čase. Chcete-li tedy zjistit čas posledních hodin, musíte najít tuto souvislost a použít stejnou logiku.

Pečlivým zkoumáním jednotlivých hodin, všímáním si změn na ručičkách a použitím jasné a přesné logiky je možné vyřešit tento vzrušující matematický úkol.

Řešení tohoto testu

Tato hra byla obzvlášť složitá, že?

Aby bylo možné zjistit čas posledních hodin, bylo nutné najít logiku, která měla posunout minuty zpět.

Bylo totiž nutné vrátit se o hodinu a deset minut zpět mezi první a druhou hodinou, pak o hodinu a dvacet minut mezi druhou a třetí hodinou a o hodinu a třicet minut mezi třetí a čtvrtou hodinou.

Přečtěte si také  IQ test: jste si jistí, že jste pozorní? Kolem této osoby je více než 2 rozdíly. Podívejte se rychle za 7 sekund.

Z tohoto odečtu vyplývá, že k získání správného času pro poslední hodiny stačí vrátit se o jednu hodinu a čtyřicet minut zpět.

© Finefish

 

Pokud jste dospěli k této úvaze, máte poměrně vysoké IQ a jste připraveni podstoupit kompletní test IQ. Uvidíme se tedy v našem dalším testu.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.