Home » Jak odradit včely od muškátů? Tipy a rady

Jak odradit včely od muškátů? Tipy a rady

Včely jsou důležitým hmyzem pro přežití rostlin a květin, ale pokud napadnou vaše oblíbené muškáty, mohou se rychle stát problémem.

Naštěstí existuje několik tipů, jak včely od muškátů odehnat a udržet rostliny zdravé. V tomto článku vám poskytneme několik praktických tipů, jak zabránit včelám v napadení vašich muškátů.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Mamó garden (@fabrikamamo.garden)

Porozumění metodám kontroly včel

Včely jsou hmyz, který je prospěšný pro životní prostředí a biologickou rozmanitost a jehož přítomnost je velmi důležitá. Někdy však mohou být lidem na obtíž.

V takovém případě je nutné najít způsoby, jak včely odhánět. Existuje několik metod, které lze použít k bezpečnému odhánění včel. Sahají od přírodních metod až po použití chemických látek.

Prvním krokem je porozumět těmto různým metodám a vybrat si ty, které jsou pro vaši situaci nejlepší.

Přečtěte si také  IQ test: detektivní práce s matematickým nádechem! Vyřešte problém a dokažte, že váš mozek je chytrý.

Použití přírodních metod k odhánění včel

Existuje několik přírodních způsobů, jak odhánět včely, aniž byste museli používat chemické prostředky. Tyto metody jsou jednoduché, levné a především šetrnější k životnímu prostředí. Především můžete použít éterické oleje, které vydávají pro včely velmi silný a nepříjemný zápach.

Například můžete dát několik kapek mátového oleje na látku nebo ubrousek a zavěsit je kolem hnízda.

Zadruhé si můžete vyrobit přírodní repelent z bílého octa a vody a použít ho k postříkání včelího hnízda. Nakonec můžete k zaplašení včel použít také hlasité zvuky, které vydává například vysavač nebo sekačka na trávu.

Výroba pastí na včely na zahradě

Výroba pastí na včely je jednoduchá a účinná metoda, jak se včel zbavit. Tato metoda je však vhodná spíše pro včely samotářky, protože společenské včely, jako jsou včely medonosné a vosy, takové pasti nepřitahují.
Existují různé typy pastí na včely, jejichž výroba je obecně snadná a levná. Hlavní potřebné materiály jsou

  • plastová láhev
  • kus kartonu
  • kus látky
  • kávový filtr
  • lepicí páska
  • tyčinka
  • Med nebo sirup
Přečtěte si také  Test osobnosti: váš oblíbený typ krajiny vypovídá o vaší povaze

Pasti na včely fungují se sladkou návnadou, například mateří kašičkou nebo zředěným medem. Jakmile se včela dostane do pasti, nemůže ji opustit. Je důležité past pravidelně kontrolovat a vypouštět ji mimo úly nebo včelí hnízda.

Používání chemických látek k odhánění včel

Použití chemických látek je drastickou metodou, jak odhánět včely. Pokud nemáte jiné možnosti, může to být jediná možnost. Je však důležité brát ohled na bezpečnost, protože některé chemické látky mohou být nebezpečné pro lidi i zvířata a způsobovat škody na životním prostředí.

Před použitím přípravku byste si proto měli pečlivě přečíst pokyny a varování na jeho obalu. Kromě toho může být nutné vyhledat odbornou pomoc, pokud nemáte potřebné znalosti a vybavení. Existují insekticidní postřiky, které včely hubí okamžitě a jsou k dispozici pro domácí použití.

Tyto přípravky by se měly aplikovat přímo na roj, ale kromě toho existují spreje a aerosolové systémy, které lze instalovat v blízkosti možných hnízdišť s automatickým poplašným systémem.

Přečtěte si také  Zde jsou astrologická znamení s nejprovokativnějšími osobnostmi.

Je možné omezit výskyt včel v blízkosti pelargonií. Abyste toho dosáhli, je důležité přijmout několik preventivních opatření a používat správné přípravky a rady. Existuje mnoho způsobů, jak udržet včely mimo dosah muškátů. Pro každou situaci je tedy možné najít to správné řešení.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.