Home » Jak odstranit rez z kovového předmětu přirozeně a bez námahy?

Jak odstranit rez z kovového předmětu přirozeně a bez námahy?

Rez je nepřítel číslo jedna kovových předmětů. Jeho odstranění může být velmi obtížné a jeho čištění může trvat hodiny. Existuje však mnoho jednoduchých a účinných tipů, jak odstranit rez bez větší námahy. V tomto článku vám poskytneme jednoduché tipy , které vám pomohou odstranit rez z vašich kovových předmětů během okamžiku.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivan Janči (@cistimelaserem.cz)

K odstranění rzi použijte ocet

Ocet je přírodní produkt, který může být velmi účinný při odstraňování rzi. Je velmi snadné ho najít a není drahé. Jednoduše namočte kovový předmět do octa a počkejte několik hodin. Namáčení v octu umožní kyselině octové v octu rozpustit rez. Je důležité, aby byl předmět pokud možno zcela ponořen, protože to napomůže procesu rozpouštění. Jakmile se rez rozpustí, budete muset předmět dobře opláchnout, abyste odstranili ocet a všechny zbytky. Doporučuje se používat rukavice, aby se zabránilo vystavení rukou kyselině octové. Je také důležité řádně větrat prostor, kde probíhá ošetření, protože zápach octa může být poměrně silný. Po dokončení procesu zbývá pouze kovový předmět dobře očistit, aby mohl znovu získat svůj lesklý vzhled.

Přečtěte si také  Jak chránit své lůžkoviny: vše, co potřebujete vědět!

Odstraňte rez pomocí jedlé sody

Jedlá soda je účinný přírodní produkt na odstraňování rzi. Jeho použití je velmi snadné a nevyžaduje mnoho vybavení. Nejprve posypte povrch, který chcete ošetřit jedlou sodou, namočte jej vodou a poté nechte několik minut působit. Dále si vezměte drátěný kartáč nebo houbu a drhněte, dokud nebude odstraněna rez. Na obtížnější partie můžete pro lepší výsledek vytvořit směs s jedlou sodou a citronovou šťávou nebo bílým octem. Po ošetření je důležité kovový předmět důkladně očistit, aby se odstranily všechny stopy zbytků.

K odstranění rzi používejte přírodní produkty

Existuje několik způsobů , jak odstranit rez z kovových předmětů, včetně použití přírodních produktů. I když mohou být šetrnější k životnímu prostředí, jsou tyto produkty méně účinné než chemické roztoky. Zde jsou některé z přírodních produktů potřebných k odstranění rzi:

  • bílý ocet
  • Citron a citronová šťáva
  • Kyselina šťavelová
  • Octová kyselina
Přečtěte si také  Chcete odolnou zeleninovou zahradu navzdory suchu? Objevte: zelenina odolná vůči suchu!

K odstranění rzi těmito produkty je důležité smíchat je s abrazivním práškem, jako je jedlá soda nebo mýdlo. Po smíchání s horkou vodou se směs nanese na povrch a seškrábe se drátěným kartáčem. Po vyčištění je důležité předmět důkladně opláchnout a vysušit, aby se zabránilo další tvorbě rzi.

Kovový předmět po ošetření důkladně očistěte

Jakmile kovový předmět ošetříte, abyste odstranili rez, je důležité jej důkladně vyčistit. Můžete jej umýt vlažnou vodou a jemným mýdlem, přičemž dbejte na to, abyste dobře opláchli, abyste odstranili všechny stopy mýdla. Potom kovový předmět otřete měkkým suchým hadříkem. Jakmile je dobře zaschlý, stačí mu vrátit lesk pomocí vosku vhodného na kovové povrchy. Můžete ji také vyleštit kartáčem z nerezové oceli, aby vypadala leskle a čistě. Abyste zabránili opětovnému zrezivění, na závěr na kovový předmět pravidelně nanášejte ochrannou vrstvu. Dodržováním těchto tipů, jak bez námahy odstranit rez z kovového předmětu , budete moci své kovové předměty zbavit rzi a učinit je opět krásnými a lesklými! Uvedené produkty lze snadno najít a používat a mohou vám pomoci obnovit původní vzhled vaší položky. Tak už na nic nečekejte a vyzkoušejte tyto tipy!

Přečtěte si také  Zelené čištění: proč a jak nahradit bělidlo?

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Dominika
Napsal : Dominika