Home » Jak odstranit vodní kámen ze sprchové hlavice?

Jak odstranit vodní kámen ze sprchové hlavice?

Všimli jste si, že se na vaší sprchové hlavici začínají usazovat skvrny a zbytky? Pokud chcete svou sprchovou hlavici vrátit jako novou, pak je tento článek určen právě vám! Na následujících řádcích vám dáme jednoduché a účinné tipy na odstranění vodního kamene ze sprchové hlavice bez použití chemie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by . (@provon_domov_s_lucii)

Použijte bílý ocet

Bílý ocet je velmi účinným prostředkem pro domácnost k čištění sprchové hlavice bez rizika jejího poškození. Jednoduše nalijte dostatečné množství do hrušky a nechte několik hodin působit. Dávejte však pozor, abyste bílý ocet nemíchali s jinými produkty nebo chemikáliemi , protože může vytvářet žíravé roztoky. Jakmile uplyne těch pár hodin, stačí jen opláchnout čistou vodou a vaše sprchová hlavice bude jako nová!

Vyčistěte knoflík houbou a jedlou sodou

Čištění knoflíku lze provést velmi jednoduše pomocí houbičky namočené v roztoku složeném ze sklenice horké vody a lžíce jedlé sody . Toto řešení odstraňuje usazeniny vodního kamene i ty nejodolnější nečistoty. Tato metoda však nemusí stačit k odstranění všech zbytků. V tomto případě budete muset použít speciální přípravek na odstranění vodního kamene , který je k dostání v obchodech. Před použitím je vhodné zkontrolovat, zda je výrobek vhodný pro materiál knoflíku. Pokud i přes to všechno zůstane knoflík znečištěný, bude nutné jej vyměnit.

Přečtěte si také  Jak čistit francouzské froté?

Použijte speciální přípravek na odstraňování vodního kamene

Pokud bílý ocet a jedlá soda nefungují, možná budete muset použít přípravek speciálně určený pro odstranění vodního kamene. Na trhu jsou k dispozici různé produkty, každý s konkrétními pokyny . Před použitím výrobku je důležité pečlivě si přečíst pokyny a dodržovat bezpečnostní opatření. Můžete si například zakoupit práškový produkt, který je nutné smíchat s horkou vodou a nanést na povrch sprchové hlavice. Před opláchnutím je důležité nechat přípravek určitou dobu působit. Ostatní produkty lze jednoduše nastříkat na povrch a nechat bez oplachování. Zde jsou některé produkty speciálně navržené pro odstraňování vodního kamene:

  • Práškové nebo tekuté chemikálie
  • Aerosolové produkty vše v jednom
  • Gely nebo krémy, které lze nanášet na houbičku

Při výběru produktu se ujistěte, že neobsahuje kyselinu chlorovodíkovou nebo podobné složky, které by mohly poškodit vaši sprchovou hlavici.

Přečtěte si také  Jak chránit své lůžkoviny: vše, co potřebujete vědět!

V případě potřeby vyměňte knoflík

Pokud předchozí kroky nestačí k odstranění nečistot a koroze nahromaděné na sprchové hlavici, možná ji budete muset vyměnit . Nejlepší je najít model, který odpovídá tomu, který již máte. Vyměníte jej snadno pomocí šroubováku nebo klíče. Odšroubujte stávající knoflík a nainstalujte nový. Zkontrolujte, zda jsou všechny spoje těsné, aby nedošlo k úniku. Pokud si nejste jisti, jak nainstalovat novou sprchovou hlavici, je nejlepší zavolat kvalifikovaného instalatéra. Dodržováním těchto domácích tipů budete moci sprchovou hlavici snadno a efektivně vyčistit. Přestože čištění sprchové hlavice může být skličující úkol, je nakonec velmi uspokojující vidět hotový výrobek. Pravidelná péče o sprchovou hlavici vám umožní zlepšit a udržet hygienu a kvalitu výrobků pro domácnost.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Dominika
Napsal : Dominika