Home » Jak odstranit zápach z chladničky nebo mrazničky?

Jak odstranit zápach z chladničky nebo mrazničky?

Všimli jste si, že vaše lednice nebo mraznička zapáchá? Nevíte, jak se ho zbavit?

Nepropadejte panice: připravili jsme pro vás několik jednoduchých a účinných domácích tipů, jak chladničku nebo mrazničku zbavit zápachu.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Gina Butler (@chronicallygina_)

 

Zjištění příčin nepříjemného zápachu

Existují různé příčiny nepříjemného zápachu v chladničce nebo mrazničce, které mohou být způsobeny nahromaděním nečistot a zbytků potravin.

Ke vzniku nepříjemných pachů mohou přispívat také potraviny, jako je maso, ryby, ovoce a zelenina.

Nepříjemné pachy mohou způsobovat i další faktory, například špatné větrání nebo špatná údržba chladničky a mrazničky. Před léčbou je proto důležité zjistit příčinu problému.

Vyčistěte chladničku nebo mrazničku

Pokud máte v chladničce nebo mrazničce přetrvávající nepříjemný zápach, měli byste nejprve vyčistit její vnitřek.

Tím zjistíte a odstraníte prošlé potraviny, zbytky potravin, které náhodně vypadly, a další zdroje znečištění. Pomocí vlhké houby a jemného mýdla odstraňte veškeré nečistoty, které se nahromadily na policích a stěnách.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Zjistěte, jak výběrem karty překonat zranění z minulosti!

Poté nezapomeňte otřít a opláchnout povrchy, abyste zabránili šíření bakterií. K čištění chladničky můžete také použít specializovaný přípravek, ale vyberte si takový, který neobsahuje čpavek.

Přestože však čištění chladničky nebo mrazničky může pomoci odstranit nepříjemné pachy, některé pachy mohou zůstat i po vyčištění. V takovém případě bude možná nutné použít přírodní nebo chemické přípravky k jejich úplnému odstranění.

Použití přírodních produktů k odstranění zápachu

K dezodorizaci chladničky nebo mrazničky je možné použít přírodní produkty. Tyto produkty jsou účinné a zároveň bezpečné pro vaše zdraví. Zde je několik příkladů:

  • Špetka jedlé sody umístěná na talíři může pohltit nepříjemné pachy.
  • Bílý ocet: smíchejte bílý ocet s trochou vody a tekutinu nalijte do nádoby, umístěte ji dovnitř chladničky a pohlcujte nepříjemné pachy.
  • Aromatické bylinky: aromatické bylinky, jako je tymián, levandule, rozmarýn nebo eukalyptus, jsou velmi účinné v boji proti nepříjemným pachům. Můžete je umístit na talířek a ten pak vložit do chladničky.
Přečtěte si také  Test osobnosti: Jste vzrušující člověk? Zjistěte to výběrem jednoho ze svých oblíbených umění!

Existují i originálnější triky, jako je umístění šálku naplněného mletou kávou na několik hodin, aby pohltil nepříjemné pachy. Před použitím těchto přírodních produktů je důležité vyprázdnit lednici a mrazák, aby byly účinnější.

Použití chemikálií k odstranění přetrvávajících pachů

Při výskytu přetrvávajících pachů již nestačí čištění přírodními produkty. V takovém případě je nutné použít chemické přípravky.

Nejlepší jsou výrobky, které jsou speciálně určeny k odstranění nepříjemných pachů. Jsou k dostání ve většině obchodů pro domácnost a zahradu a obvykle obsahují antimikrobiální látky, které ničí bakterie způsobující nepříjemný zápach.

Před použitím chemického přípravku je důležité si pečlivě přečíst návod a řídit se pokyny uvedenými na etiketě.

Chemikálie lze aplikovat na vnitřek chladničky a mrazničky, aby se zcela odstranil nepříjemný zápach a zabránilo se jeho opakovanému výskytu.

Přípravky lze také aplikovat na vnější povrchy spotřebičů, aby došlo k dezodorizaci. Při používání chemických prostředků je však důležité dodržovat určitá bezpečnostní opatření.

Přečtěte si také  Jak mohu trávník přesít?

Chemikálie mohou být velmi žíravé, proto se doporučuje používat rukavice a ochranné brýle na ochranu pokožky a očí.

Dodržováním domácích tipů popsaných v tomto článku můžete snadno dezodorizovat svou chladničku nebo mrazničku. Mějte na paměti, že pravidelné čištění je klíčem k zabránění hromadění nepříjemných pachů a bakterií.

Pokud problém přetrvává, neváhejte se obrátit na kvalifikovaného technika, který provede kompletní kontrolu a údržbu vašeho spotřebiče.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.