Home » Jak pěstovat tulipány ve vodě: tipy pro vaši zahradu

Jak pěstovat tulipány ve vodě: tipy pro vaši zahradu

Pokud se zajímáte o pěstování květin v interiéru, pak se vám tento článek bude líbit. Vysvětlíme vám, jak pěstovat tulipány ve vodě. Jedná se o velmi jednoduchou a levnou metodu, kterou zvládne každý.

Dozvíte se také několik tipů, jak o tulipány pečovat, aby byly krásné a zdravé. Ať už jste tedy amatérský zahradník nebo začátečník, tento návod by pro vás měl být velmi užitečný.

 

Co je potřeba?

Pokud chcete zasadit tulipány, budete potřebovat několik základních materiálů. Budete potřebovat kbelík nebo misku, zeminu do květináčů, hnojivo a samozřejmě cibulky tulipánů.

Jakmile budete mít vše potřebné připraveno, můžete přejít k dalšímu kroku: přípravě tulipánů k výsadbě.

Příprava tulipánů k výsadbě

Aby tulipány dobře rostly a vytvářely krásné květy, je nutné je před výsadbou řádně připravit. Nejprve vyberte cibulky, které jsou v dobrém stavu. Poté zkontrolujte, zda jsou suché a bez plísní.

Přečtěte si také  Proč byste měli v zimě na zahradě vysadit lahve?

Pokud zjistíte, že je některá část cibulí uschlá nebo poškozená, opatrně ji odstraňte. Jakmile tak učiníte, můžete přistoupit k odsolování.

K tomu jednoduše vložte cibulky do nádoby naplněné vodou a nechte je tam 12 hodin. Délka doby závisí na typu a velikosti cibulí. Po dokončení těchto kroků můžete přejít k dalšímu kroku: výsadbě.
Výsadba tulipánů do vody

Tulipány jsou choulostivé květiny a jejich výsadba do vody může být složitá. Tento proces je však poměrně jednoduchý a snadno proveditelný. K výsadbě tulipánů do vody budete potřebovat :

  • Tulipány v květináčích
  • Hlubokou a širokou nádobu
  • lopatku
  • směs zeminy a hnojiva
  • vodu

Jakmile budete mít vše potřebné, můžete začít. Nejprve naplňte nádobu směsí zeminy a hnojiva. Poté přidejte tolik vody, aby byla půda vlhká, ale ne tolik, aby byla promočená.

Pomocí lopatky vykopejte dostatečně velké díry, aby se do nich vešly květináče s tulipány. Poté vyjměte květináče s tulipány z nádoby a opatrně je umístěte do vykopaných děr.

Přečtěte si také  Horoskop na 11. ledna 2023: Den plný překvapení pro 12 znamení zvěrokruhu!

Poté vyplňte otvory kolem květináčů další vlhkou zeminou a rostliny důkladně zalijte, aby se dobře ujaly. Po provedení těchto úkonů jsou vaše tulipány připraveny k péči během růstu.

Péče o tulipány během růstu

Po správném zasazení tulipánů je dalším krokem jejich údržba. Je důležité pravidelně kontrolovat stav rostlin a zajistit jim dostatečný přísun vody a živin.

Tulipány lze zalévat každých několik dní v závislosti na počasí a půdních podmínkách. Kolem tulipánů je také vhodné mulčovat, aby se zachovala vláha a zabránilo se růstu plevele.

Pokud je půda dobře odvodněná, je navíc vhodné přidat hnojivo, které rostlině pomůže k bujnému růstu. Pravidelné stříhání a pletí je rovněž nezbytné pro udržení zdraví tulipánů a zajištění optimálního kvetení.

Pěstování tulipánů ve vodě je zajímavý a levný způsob, jak dodat zahradě barvu.

Lze jej pěstovat ve váze nebo ve velmi velké nádobě, což z něj činí skvělý zábavný projekt pro nadšence do zahradničení. Není potřeba mnoho práce, jen se ujistěte, že hladina vody je dostatečně vysoká a nádoba je neustále osluněná.

Přečtěte si také  Zvědavost ovlivní tato 3 znamení zvěrokruhu!

Při dodržení těchto tipů byste si měli být schopni vychutnat krásu tulipánů a jejich vůni na své zahradě.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.