Home » Jak prát černé oblečení s domácími tipy, aby si zachovalo barvu?

Jak prát černé oblečení s domácími tipy, aby si zachovalo barvu?

Praní černého oblečení může být komplikovaný úkol, protože se snadno poškodí a ztratí barvu.

Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných domácích tipů, které vám pomohou černé oblečení vyčistit a zachovat. V tomto článku vám vysvětlíme, jak prát černé oblečení pomocí domácích tipů, které zachovají jeho barvu.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par myAustria_cz (@myaustria_cz)

Výběr správného typu praní

Výběr správného typu praní je velmi důležitý, aby se tkanina udržela v dobrém stavu a nedošlo k jejímu zabarvení a vzniku skvrn. Za tímto účelem zkontrolujte štítek na oděvu a postupujte podle pokynů na něm uvedených.

Druhy praní mohou být šetrné ruční praní, praní v pračce nebo chemické čištění. Pokud je oděv velmi jemný nebo velmi znečištěný, je třeba použít speciální přípravek přizpůsobený dané tkanině. Teplota vody by také měla odpovídat typu materiálu.

Přečtěte si také  Uova mimosa con avocado e pancetta, una ricetta di sicuro successo!

Přidejte přípravky s preventivním účinkem

Oděvy jsou důležitým výdajem, a proto je nutné o ně pečovat. K ochraně tkanin a zamezení jejich předčasného opotřebení se doporučuje používat přípravky s preventivním účinkem. Tyto výrobky lze přidat do praní a vytvořit tak ochrannou bariéru, která zachová barvu a tvar oblečení.

Výrobky s preventivním účinkem jsou k dispozici jako kondicionéry, barvy nebo specializované přípravky. Lze je smíchat s pracím prostředkem ve vaně pračky. Tyto výrobky najdete ve specializovaných obchodech nebo na internetu.

Sušení na vzduchu

Jedná se o jeden z nejdůležitějších kroků při praní oblečení. Sušení na vzduchu je nejlepší způsob, jak zachovat tkaniny.

Oděvy by měly být rozloženy na šňůře nebo sušicím stojanu a měly by být od sebe v přiměřené vzdálenosti, aby se vlákna nemíchala. Doporučuje se používat kolíčky na prádlo, aby se oblečení nezamotalo.

Kromě toho by místnost, kde se prádlo suší, měla být dobře větraná a bez vlhkosti, aby se zajistilo optimální sušení. Je také důležité zajistit, aby oděvy nebyly vystaveny přímému slunečnímu záření, protože to je může poškodit. Pro optimalizaci sušení uvádíme několik tipů:

  • Oděvy pravidelně otáčejte.
  • Nepřetěžujte sušicí stojan.
  • Nenechávejte oblečení viset několik hodin.
  • Odstraňte kolíčky na prádlo dříve, než je oblečení zcela suché.
Přečtěte si také  Horoskop na 30. května 2023: Jaké výzvy a příležitosti čekají na 12 znamení zvěrokruhu?

Pokud budete dodržovat tyto rady, bude vaše oblečení dokonale suché a připravené k žehlení.

Lisování naruby

Před žehlením je důležité obrátit oděv naruby, aby se na látce netvořily záhyby nebo záhyby. Lisování naruby je nejlepší způsob, jak zachovat a posílit vlákna látky.

Začněte tím, že na žehličku položíte vlhkou utěrku a pomalu s ní pohybujete po oděvu. Ručník pohltí páru a zabrání znehodnocení tkaniny. Nakonec naneste vrstvu škrobu, abyste dosáhli profesionálního výsledku.

Před uskladněním nebo odložením oděvu se také ujistěte, že je zcela suchý a vyžehlený. Mokré oblečení může přitahovat bakterie, které budou mít škodlivý vliv na tkaninu a její barvy.

Mezi praním a žehlením je nejlepší ponechat přiměřenou dobu, abyste zajistili dlouhou životnost oděvu.

Správné domácí praní černého oblečení je možné a může vám dokonce pomoci zachovat jeho barvu.

Přečtěte si také  IQ test: Najdete 12 skrytých zvířat? Máte 10 vteřin na to, abyste zpochybnili svou vizi

Jen budete muset vzít v úvahu různé faktory uvedené v tomto článku a přizpůsobit praní danému materiálu. Pouze čas a správné výrobky vám umožní dosáhnout uspokojivých výsledků.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.