Home » Jak rychle vyžehlit prostěradlo a povlak na polštář bez žehličky?

Jak rychle vyžehlit prostěradlo a povlak na polštář bez žehličky?

Nemáte žehličku nebo hledáte ekologičtější způsob žehlení povlečení a polštářů?

Už nehledejte, máme pro vás řešení! V tomto článku vám ukážeme, jak vyžehlit prostěradla a povlaky na polštáře bez použití žehličky.

Podělíme se s vámi o několik domácích tipů, díky kterým bude vaše prádlo bezvadně vyžehlené, aniž byste tím museli strávit hodinu. Tak co, jste připraveni se to naučit? Pojďme na to !

Krok 1: Příprava prostěradla a povlaku na polštář

Příprava povlečení je velmi důležitá pro dosažení vynikajícího výsledku. Ujistěte se, že jste vybrali správný typ prádla pro žehlení podle materiálu a velikosti. Prostěradlo a povlak na polštář důkladně vyčistěte vhodným pracím prostředkem.

Poté je před žehlením důkladně vysušte. Můžete je pověsit nebo zavěsit na šňůru, ale dávejte pozor, abyste je nepřetížili, aby schly rovnoměrně. Po uschnutí zkontrolujte, zda je oblečení čisté a zda na něm nejsou skvrny, které by vyžadovaly zvláštní ošetření.

Krok 2: Pečlivě prádlo složte

Skládání prádla je důležitým krokem při udržování pořádku v místnosti. Nejdříve si najděte rovný, stabilní povrch, například postel nebo stůl, na kterém budete moci řádně pracovat. Je nezbytné použít dobře osvětlený a větraný prostor.

Přečtěte si také  Matematická hádanka: Dokažte, že jste matematický génius. Odpovězte správně na následující kvíz.

Jakmile jsou všechny oděvy a povlečení umístěny na připraveném povrchu, měly by být rozděleny do malých svazků. Každý kus by měl být srolován nebo složen podle svého tvaru a velikosti. Ručníky a prostěradla by měly být pevně přiléhající a uhlazené, aby se během skladování nezmačkaly.

Povlaky na polštáře by měly být před uložením prostěradel přeloženy na polovinu. Oblečení by mělo být pečlivě složeno, aby se vytvořily rovnoměrné hromádky, které se snadno skladují. Jakmile jsou všechny věci složené, lze je uložit do krabic nebo zásuvek. Je důležité mít věci dobře uspořádané, abyste je později snáze našli.

Krok 3: Používejte hůlky nebo ponožky

Tyčinky nebo ponožky jsou při žehlení skvělým pomocníkem. Dodají vašemu prádlu hladký povrch a vzhled.

Můžete je zakoupit ve většině obchodů, které prodávají vybavení do domácnosti. Než je však použijete, musíte je nahřát. To můžete udělat tak, že je na několik minut položíte na rozpálenou žehličku.

Přečtěte si také  Výběrem jedné z těchto obálek zjistíte, co vás čeká v blízké budoucnosti!

Poté byste měli žehlicí prkna nebo ponožky položit na oblečení, které chcete žehlit. Ujistěte se, že jsou pevně na svém místě a nehýbou se. Poté byste měli začít žehlit oblečení žehličkou. Pravidelně kontrolujte, zda jsou hůlky nebo ponožky stále na svém místě a zda se během žehlení nepohnuly.

Zde je několik dalších tipů, které vám pomohou dosáhnout dokonalého výsledku:

  • Vždy používejte vhodnou teplotu, protože příliš vysoká teplota může látku poškodit.
  • Nezůstávejte na stejné ploše příliš dlouho, protože to může poškodit tkaninu a způsobit kruhy.
  • Snažte se s látkou příliš nemanipulovat, protože to může způsobit její pomačkání.

Dodržováním těchto rad byste měli dosáhnout perfektního výsledku při žehlení.

Krok 4: Naučte se žehlit bez napařovací žehličky

Než se naučíte žehlit bez napařovací žehličky, je důležité připravit si prádlo a použít paličky nebo ponožky. Stejně důležité je však vědět, jak postupovat, aby na oděvu nezůstaly žádné stopy ani záhyby.

Přečtěte si také  Jak mohu na konci měsíce ušetřit peníze?

V první řadě je třeba zvolit správnou teplotu žehlení pro danou tkaninu a žehličkou pohybovat jemně, bez přílišného přitlačení. Důležité je také nezapomenout na švy, záhyby a klopy, které vyžadují pomalé a přesné pohyby.

Po vyžehlení je třeba oblečení ihned pověsit, aby se při skladování nepoškodilo.

Kromě toho můžete použít parní žehličku pro rychlejší a snadnější žehlení. K odstranění záhybů stačí na oblečení nastříkat vodu.

Existuje několik metod, jak vyžehlit prostěradlo a povlak na polštář bez žehličky. Ty nejběžnější jsme probrali zde. Dobré větrání, sušička, parní žehlení a ruční metody jsou jednoduché a účinné metody.

Vyzkoušením všech těchto tipů byste měli být schopni vyžehlit prostěradla a povlaky na polštáře bez použití žehličky.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.