Home » Jak se zbavit housenek v trávníku?

Jak se zbavit housenek v trávníku?

Tráva je důležitou součástí každého domu. V určitém okamžiku však můžete zjistit, že váš trávník napadly housenky.

Pokud hledáte řešení, jak se těchto škůdců zbavit, nehledejte dál. V tomto článku vám poskytneme několik tipů, které vám pomohou zbavit se housenek v trávníku a vrátit se ke krásné zahradě.

Co jsou to housenky?

Háďátka jsou hmyz, který může poškozovat trávu a rostliny v jejím okolí. Tento hmyz je velmi malý a pouhým okem jej lze jen těžko spatřit. Živí se kořeny rostlin a pokud není jejich populace kontrolována, mohou způsobit značné škody.

Pokud není jejich populace kontrolována, mohou napadat trávníky, zahrady a dokonce i zeleninové zahrádky. Je důležité pochopit, co jsou zač a jak jim předcházet.

Příčiny a příznaky výskytu housenek v trávnících

Hlístice jsou hmyz, který se živí kořeny rostlin a může způsobit poškození trávníku. Jsou velmi časté a mohou způsobit značné škody na trávnících.

Přečtěte si také  Horoskop na 12. června 2023: Zjistěte, jak se k tomuto dni postaví 12 znamení zvěrokruhu!

Kromě škodlivých účinků jsou velmi nakažlivé a mohou být přenášeny větrem nebo vodou. Hlavními příznaky napadení housenkami jsou změna barvy, ztráta pružnosti, slabý růst a malé otvory v trávníku.

Když se tyto příznaky objeví, je důležité rychle podniknout kroky k odstranění housenek, protože se mohou rychle šířit.

Metody prevence proti housenkám

Prevence je nejlepším způsobem ochrany proti housenkám a udržení zdravého trávníku. Existuje několik metod, jak těmto škůdcům zabránit, včetně :

  • Sekejte trávník na správnou výšku a pravidelně jej upravujte.
  • Trávník hnojte specifickými přípravky a nepřehnojujte půdu.
  • Nenechávejte trávník vyschnout a pravidelně zalévejte, aby byla půda stále vlhká.
  • Přidávejte do trávníku kompost, abyste zlepšili jeho zdraví a odolnost.
  • Odolejte pokušení trávník přehnojit tím, že se vyhnete nadměrnému hnojení a zavlažování.
  • Odstraňte plevel a rostliny, které mohou být zdrojem potravy pro housenky.

Kromě toho je důležité trávník sledovat a včas odhalit případné napadení. Po zjištění lze přijmout vhodná opatření k potlačení invaze housenek.

Přečtěte si také  29 augustus 2023: deze 3 tekens zullen een productieve dag hebben!

Ošetření, kterými se zbavíte housenek

Ošetření proti housenkám jsou různá a závisí na typu napadení. Chemické ošetření se doporučuje v případě silného napadení, ale je možné se jich zbavit i bez chemických prostředků.

U malých napadení je nejběžnější metodou posekání napadené trávy a ruční odstranění housenek. K úplnému odstranění housenek může být nutné použít chemické ošetření několikrát.

K hubení hmyzu nechemickými prostředky se běžně používají přípravky s obsahem boraxu nebo křemičitanu sodného. Většinu chemických ošetření bude třeba v pravidelných intervalech opakovat, dokud nebude napadení zvládnuto.

Pokud se housenky po ošetření vrátí, bude nutné zvážit další řešení, například ruční odplevelení a mulčování postižených ploch.

Mulčování pomáhá zachovat půdní vlhkost a může snížit jejich výskyt, protože housenky se snáze množí, když je půda suchá a provzdušněná. Je důležité ošetřenou oblast pečlivě sledovat a v případě potřeby přípravek znovu aplikovat.

Přečtěte si také  Jak uložit šatník, abyste ušetřili místo?

Hlístice mohou být pro váš trávník nepříjemné, ale naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných způsobů, jak se jich zbavit. Jednou z možností je ošetření na chemické bázi, ale existují i přírodní, neznečišťující metody, které mohou být velmi účinné.
Důležité je trávník sledovat a podniknout rychlé kroky k omezení populace housenek dříve, než způsobí nevratné škody.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.