Home » Jak snížit popáleniny od cigaret na pohovce?

Jak snížit popáleniny od cigaret na pohovce?

Všichni jsme se s tímto problémem setkali, když jsme si připálili cigaretu na pohovce. Pokud je vaše pohovka vyrobena z látky, budete muset najít způsob, jak skvrnu vyčistit a dostat ji ven, aniž byste poškodili látku.

Naštěstí existuje několik jednoduchých a účinných domácích tipů na odstranění těchto spálenin. V tomto článku vám vysvětlíme, jak bezpečně odstranit spáleninu od cigarety z pohovky.

Prevence popálenin od cigaret na pohovce

Jedním z nejlepších způsobů, jak ochránit pohovku před popáleninami od cigaret, je použití látek, které se nehoří.

Nehořlavé látky jsou navrženy tak, aby byly odolné vůči plamenům, a jsou obecně odolnější a pevnější než jiné typy látek. Je důležité vybírat látky, které jsou zcela nehořlavé, protože poskytují nejlepší ochranu před popáleninami od cigaret.

Jakmile je látka na svém místě, je důležité pohovku pravidelně čistit vysavačem, aby se zabránilo tvorbě roztočů a dalších alergenů a bakterií.

Kromě toho je důležité nabádat kuřáky k používání popelníků, aby se popel a částečky neroznášely po pohovce.

Pokud je to možné, doporučuje se také umístit popelníky v blízkosti pohovky, aby kuřáci mohli snadno uhasit své cigarety.

Přečtěte si také  Horoskop: příchod dubna 2023 přináší štěstí těmto třem astrologickým znamením

V neposlední řadě je dobrým způsobem, jak zabránit popáleninám od cigaret na pohovce, nabádat kuřáky, aby používali držáky na cigarety nebo aby při kouření zaujali správné držení těla a příliš se nenakláněli.

Použití přírodních čisticích prostředků k odstranění popálenin od cigaret

Připáleniny od cigaret lze z pohovky odstranit pomocí přírodních čisticích prostředků, jako je citronová šťáva a bílý ocet. Díky svým antiseptickým a antibakteriálním vlastnostem jsou při řešení tohoto problému velmi účinné.

Pro začátek vytvořte roztok smícháním obou produktů stejným dílem. Poté pomocí houbičky nebo měkkého hadříku roztok naneste na spáleninu a velmi jemně rozetřete. Po ošetření skvrnu opláchněte vlhkým hadříkem a osušte dalším suchým hadříkem.

Pokud je popálenina velmi hluboká, lze k dosažení uspokojivých výsledků použít jedlou sodu. Za tímto účelem smíchejte hydrogenuhličitan s trochou vody a naneste na místo předtím, než ho dobře potřete.

Roztok bude působit do hloubky, aby zacelil tkaninu a odstranil matné nebo černé barvy, které se na pohovce objeví.

Odstraňování skvrn od kouře

Z pohovky je možné odstranit skvrny od kouře a přetrvávající zápach cigaret. K tomu je důležité jednat rychle a důkladně čistit.

Přečtěte si také  Můžete si štěnice přenášet s sebou?

Doporučujeme pohovku vykartáčovat, abyste odstranili všechny částice, které na ní zůstaly ulpívat, a poté ji vyčistit specifickými přípravky. Přírodní produkty, jako je bílý ocet a jedlá soda, mohou být velmi účinné při odstraňování skvrn a zápachu.

Pro důkladnější čištění lze použít vysavač k odstranění prachu nebo lze na pohovku použít parní čistič. Tato metoda však vyžaduje zvláštní péči, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Zde je seznam přírodních produktů, které lze použít:

  • Bílý ocet: zřeďte jeden díl bílého octa s osmi díly teplé vody a naneste na skvrnu.
  • Jedlá soda: smíchejte jednu lžičku jedlé sody se dvěma lžícemi teplé vody a naneste na skvrnu.
  • Citronová šťáva: Na skvrnu naneste citronovou šťávu a opláchněte teplou vodou.
  • Vodka: Nastříkejte tekutinu na skvrnu a jemně ji rozetřete.

Po odstranění skvrny nezapomeňte použít ochranný přípravek, abyste zabránili budoucímu popálení od cigaret.

Ochrana pohovky před budoucím popálením

Chcete-li pohovku ochránit před budoucími popáleninami od cigaret, musíte přijmout určitá opatření. Je důležité dávat pozor, abyste na látku pohovky neupustili cigarety nebo popel.

Přečtěte si také  Logický test: Která nádrž bude plná dříve? Na odpověď máte méně než 60 sekund

Jedním ze způsobů ochrany pohovky je použití potahu na pohovku. Tyto potahy na pohovku jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů a dokonale utěsňují pohovku, aby se zabránilo kontaktu s popelem a kouřem. Pohovku můžete také potahovat nehořlavou látkou, například pravou kůží.

Další možností je zakoupení kožených polštářů, zejména pokud máte často kouřící hosty. Tyto polštáře lze v případě potřeby snadno vyčistit.

Existují také voděodolné přípravky, které lze aplikovat na pohovku, aby ji chránily před skvrnami a kouřem. Tyto výrobky jsou k dostání ve specializovaných obchodech a lze je snadno a rychle aplikovat. Po aplikaci zabrání hromadění skvrn a pachů na látce.

Dodržováním těchto rad si můžete být jisti, že vaše pohovka bude chráněna před budoucím popálením a zůstane dlouho v dobrém stavu.

Závěrem lze říci, že pomocí domácích tipů je možné odstranit spáleninu od cigaret z pohovky. Důležité je přijmout nezbytná opatření a vyzkoušet se s navrhovanými technikami, aby nedošlo k poškození pohovky. Pokud metoda nefunguje, je vhodné zavolat odborníka na čištění.

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.