Home » Jak vyčistit dno toalety a zbavit ji zápachu pomocí kávové sedliny?

Jak vyčistit dno toalety a zbavit ji zápachu pomocí kávové sedliny?

Čištění toalet je úkol, se kterým se čas od času potýkáme všichni a všichni ho nesnášíme. Udržet spodní část toalety čistou a zbavenou zápachu může být obzvláště obtížné.

Naštěstí existuje jednoduchý trik, který vám pomůže vyčistit dno toalety a zároveň ji deodorizovat: kávová sedlina! V tomto článku vám vysvětlíme, jak vyčistit dno toalety a deodorizovat ji pomocí kávové sedliny.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Táta uklízí (@tatauklizi)

 

Odstranění usazenin ze dna toalety

Pokud se vám na dně toalety hromadí usazeniny, doporučujeme tuto oblast pravidelně čistit, abyste zabránili jejich hromadění. K odstranění těchto usazenin můžete použít směs čisticích prostředků a kávové sedliny nebo pouze kávovou sedlinu.

Začněte vyprázdněním záchodové mísy. Poté vezměte hrst kávové sedliny a nasypte ji přímo do toalety. Jakmile se všechna sedlina rozptýlí, počkejte několik minut, aby se vsákla do usazenin. Poté toaletu spláchněte a nechte vodu několikrát recirkulovat.

Přečtěte si také  Test osobnosti: Zvíře, které si vyberete, odhalí, co vás v životě nejvíce rozčiluje!

Čištění můžete dokončit pomocí čisticího prostředku. Po spláchnutí nalijte do toalety čisticí prostředek na bázi kyseliny citronové nebo žíravé sody. Doporučujeme nosit rukavice a masku, abyste se vyhnuli působení chemikálií. Přípravek nechte působit několik minut, poté jej dobře opláchněte vodou a znovu spláchněte.

Použití kávové sedliny k čištění a dezodorizaci

K čištění a dezodorizaci toalety nemusíte kupovat nebezpečné chemikálie. Kávová sedlina je přírodní a ekonomický produkt, který lze k tomuto úkolu použít. Je velmi účinná při odstraňování nepříjemných pachů, protože pohlcuje pachy a nahrazuje je příjemnou vůní.
Jednoduše použijte polévkovou lžíci kávové sedliny do záchodové mísy a nechte ji působit alespoň hodinu, aby kávová zrna mohla pohltit nepříjemné pachy. Jakmile skončíte, můžete toaletu spláchnout čistou vodou a máte hotovo! Zjistíte, že vaše toaleta je čistá a bez zápachu.

Příprava čisticího roztoku z kávové sedliny

Chcete-li připravit čisticí roztok z kávové sedliny, smíchejte dva šálky kávové sedliny s jedním šálkem horké vody. Tento roztok pak můžete nalít přímo do toalety, abyste pomohli odstranit usazeniny ze dna.
Je důležité, aby byla kávová sedlina jemně namletá a aby byla voda velmi horká. Směs by se pak měla nechat v záchodě asi půl hodiny, aby se nahromaděné usazeniny před čištěním změkčily.

Přečtěte si také  Těchto 5 astrologických znamení, která otravují nejvíc!

Po uplynutí této doby je třeba použít k odstranění usazenin smetáček nebo kartáč. Můžete také použít neabrazivní čisticí prostředek, který pomůže odstranit odolnější odpad. Po dokončení nezapomeňte důkladně opláchnout horkou vodou, abyste odstranili kávovou sedlinu a veškeré nečistoty.
Proces můžete dokončit použitím kávové sedliny jako přírodního deodorantu. K tomu stačí přidat několik lžiček kávové sedliny do vnitřku toalety a nechat několik hodin působit před posledním spláchnutím.

  • Použijte koště nebo kartáč
  • Použijte neabrazivní čisticí prostředek
  • Důkladně opláchněte horkou vodou

Další tipy pro udržení čistoty a odstranění zápachu z toalet

Existuje několik dalších tipů, které vám pomohou udržet toalety čisté a bez zápachu. K odstranění nepříjemného zápachu můžete například použít enzymatické přípravky.
Tyto výrobky fungují tak, že rozkládají pachy a pohlcují je, čímž udržují toaletu čistou. Případně lze toaletu vyčistit specializovaným přípravkem určeným k odstranění usazenin ze dna toalety.

Přečtěte si také  Matematický úkol: Vyrovnejte rovnici za méně než 20 sekund přesunutím pouze jedné zápalky!

Tento výrobek má chemický účinek, který účinně odstraňuje všechny druhy nečistot a bakterií, které se v míse hromadí.
V neposlední řadě můžete k čištění a dezodorizaci toalety použít také kávovou sedlinu. Káva má přirozené antibakteriální vlastnosti, díky kterým snadno odstraníte zápach z toalety.

Kávová sedlina je velmi účinným přírodním produktem pro čištění toalet a odstraňování nepříjemného zápachu. Dodržením uvedených kroků můžete využít ekonomické a ekologické řešení, které udrží vaši toaletu čistou a svěží. Tak už nečekejte a začněte čistit dno toalety pomocí kávové sedliny!

 

 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.