Home » Jedete na dovolenou? Zde se dozvíte, jak zabezpečit svůj domov, abyste se vyhnuli vloupání!

Jedete na dovolenou? Zde se dozvíte, jak zabezpečit svůj domov, abyste se vyhnuli vloupání!

Odjet na dovolenou je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat. Před odjezdem se však musíte ujistit, že je váš domov bezpečný.

Nechcete přece, aby vás po návratu domů čekalo nějaké překvapení. Naštěstí existuje několik tipů, jak zabezpečit svůj domov, abyste si mohli užít cestu bez obav.

V tomto článku vám vysvětlíme, jak zabezpečit svůj domov před odjezdem na dovolenou.

 

Voir cette publication sur Instagram

 

Une publication partagée par Somfy Česká republika (@somfy.cz)

Správné reflexy

Abyste se vyhnuli krádežím a vloupáním, je důležité přijmout preventivní opatření. Pravidelně kontrolujte, zda jsou všechny dveře a okna bezpečně zavřené a zda jsou zámky v dobrém stavu.

Zajistěte si uzavřenou poštovní schránku, aby vám nemohla být odcizena pošta. Nezapomeňte také zavírat okenice a zatahovat závěsy, zejména večer. Nainstalujte také poplašný systém, který zloděje odradí.

Pokud se chystáte na dovolenou, požádejte souseda nebo známého, aby vám dům pohlídal, nebo jej nechte hlídat bezpečnostní agenturou.

Předcházení vloupání je však především otázkou dodržování základních bezpečnostních pravidel.

Přečtěte si také  Horoskop pro 21. června 2023: Pohled na možnosti, které se vám otevírají!

Jednoduché věci, jako je rozsvěcení venkovních světel v noci, nenechávání cenností na viditelném místě zvenčí a neuvádění svého jména nebo adresy na dveřích nebo poštovní schránce, mohou pomoci odradit tyto zlomyslné jedince a ochránit váš domov.

A konečně, pokud si všimnete podezřelých osob v okolí svého domu, neváhejte okamžitě kontaktovat příslušné orgány.

Připravte si poplašný systém

Alarm je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak odradit zloděje od vstupu do vašeho domu.

Umožňuje sledovat dění uvnitř i venku pomocí detektorů pohybu, kamer a zvukových alarmů. Je důležité vybrat si poplašný systém podle svých potřeb a rozpočtu.

Můžete si koupit systém připravený k použití nebo si najmout profesionála pro vlastní instalaci.

V každém případě nezapomeňte zahrnout alarm pro vaši garáž a/nebo sklep, pokud jsou propojeny s domem. Dále se ujistěte, že je váš alarm dobře viditelný a označený logem na průčelí vašeho domu.

Praktické tipy, jak odradit zloděje

Zloději obecně vyhledávají domy, do kterých se lze snadno vloupat a z nichž lze ukrást cenné věci. Je proto důležité podniknout některé kroky, které vetřelce odradí. Zde je několik praktických tipů, jak ochránit svůj domov

  • Nenechávejte klíče ani magnetické karty na dveřích;
  • zavřete všechny dveře a okna;
  • nainstalujte poplašné a kamerové systémy;
  • Zvyšte venkovní osvětlení;
  • Nenechávejte nářadí venku, ani když jste dočasně nepřítomni;
  • Před odchodem pošlete zprávu příteli nebo sousedovi;
  • Pravidelně kontrolujte správnou funkci zámků;
  • Nenechávejte cennosti na viditelném místě zvenčí.
Přečtěte si také  IQ test: Dokážete vyřešit tuto matematickou operaci za méně než 60 sekund?

Tímto způsobem můžete snížit riziko, že se váš domov stane cílem zlodějů. Dávejte pozor, abyste na veřejnosti nepůsobili špatným dojmem, protože by to mohlo vést ke zvýšenému riziku vloupání.

Obraťte se na souseda nebo přítele

K hlídání svého majetku v době vaší nepřítomnosti můžete využít souseda, přítele, příbuzného nebo dokonce člena rodiny.

Pokud například odjíždíte na několik dní na dovolenou, můžete požádat někoho, komu důvěřujete, aby přišel a strávil nějaký čas u vás doma a zabránil tak vloupání.

Může být také užitečné dát mu kopii klíčů, aby mohl volně vstupovat a odcházet. Tímto způsobem budete uklidněni a budete si moci pobyt užít.

Dalším nápadem je požádat souseda nebo známého, aby na váš dům dohlédl, zatímco budete pryč. Mohou se u vás pravidelně zastavovat a kontrolovat, zda je vše v pořádku a zda nebylo nic ukradeno nebo poničeno.

Přečtěte si také  IQ test: géniové ho zvládnou za 10 sekund! Určitě byste si měli vyzkoušet

To může také pomoci odradit zloděje, protože vědí, že dům hlídají lidé, kterým důvěřují.

A konečně, pokud máte nainstalovanou bezpečnostní kameru, neváhejte požádat souseda nebo známého, aby pravidelně sledoval záznam.

Může tak činit ze svého domova a zajistí, že váš majetek bude v bezpečí.

Budete-li se řídit těmito radami, budete moci odjet na dovolenou s větším klidem. Budete si moci užívat volný čas a pobyt bez obav.

Nezapomeňte si před odjezdem zkontrolovat, zda byla provedena všechna opatření a zda je váš domov bezpečný.


 

Nyní jste zaregistrováni!

Přijímání kvízů e-mailem

Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasím se zasíláním novinek z arciformazionelivorno.it a přečetl/a jsem si a přijímám zásady ochrany osobních údajů této stránky.

Vaši e-mailovou adresu používáme pouze k zasílání našich newsletterů, informací o aktivitách arciformazionelivorno a nabídek našich partnerů. Vždy můžete použít odkaz pro odhlášení z odběru, který je součástí newsletteru.

Související příspěvek

Anna Reindlová
Jmenuji se Anna a jsem redaktorkou webu Finefish.cz. Rád píšu a sdílím informace, které mohou lidem pomoci zlepšit jejich život tím, že je pobaví. Ráda bych psala o různých tématech, jako je móda, cestování, kultura, technologie atd. Vždy rád přijímám nové výzvy a rád se učím novým věcem.